Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
16°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Tince zmagale z »Rumom in Coca Colo«


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
19.03.2012      12:10
A A

Tince zmagale z »Rumom in Coca Colo«


Plesna skupina Tince iz Deskel je slavila zmago na mednarodnem plesnem festivalu v Lignanu.


Tince in Rum in Coca Cola. Foto: Tince
Tince in Rum in Coca Cola. Foto: Tince
Deli:

Plesna skupina Tince je v soboto, 17. marca, nastopila na mednarodnem plesnem festivalu v Lignanu (Italija) in si v skupini Senior Fantasy priplesala prvo mesto in s tem tudi plaketo in denarno nagrado. V skupini, ki nosi naslov Senior Fantasy , so plesali plesni sestavi, katerih člani so sicer dosegli ali nekoliko presegli starost treh desetletij, nikakor pa niso bili seniorji razen nas Tinc.

 

Tince smo nastopile s plesom, ki smo ga poimenovale Rum in Coca Cola, gre pa pravzaprav za charleston. To je ples, ki se je pojavil v dvajsetih letih prejšnjega stoletja v Združenih državah Amerike in dobil ime po pristaniškem mestu Charleston v Južni Karolini. Ples je bil v tridesetih letih zelo popularen, ohranil pa se je vse do danes v različnih variantah. Ples je zelo živahen, plesalke pa vseskozi nekoliko koketirajo z občinstvom.

 

Na plesnem festivalu v Lignanu nastopajo večje in manjše plesne skupine, posamezniki in plesni pari s celega sveta v desetih različnih zvrsteh plesa. Letos je bil to že trideseti festival po vrsti, na njem pa je nastopilo preko 4600 plesalk in plesalcev.

 

Tince smo plesale v Lignanu že četrtič. Vsako leto in tudi letos smo požele navdušen aplavz občinstva že takoj, ko smo stopile na oder, saj so plesalke in plesalci naših let pravzaprav izjema.

 

Nagrada dokazuje, da naš trud ni bil zaman, nam bo pa tudi velika vzpodbuda in obveza za še bolj zavzeto delo v prihodnje.

5 (2 glasova)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.