Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
6°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 19°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mozaik mnenj o predstavi Odlikovanje


KULTURA

| |
07.03.2012      13:59
A A

Mozaik mnenj o predstavi Odlikovanje


Gledališko društvo Kontrada je v tednu kulture premierno nastopilo s predstavo Odlikovanje. Sprva so v društvu razmišljali, da bi besedilo napisali kar sami, a so si premislili. Posegli so po besedilu francoskega komediografa, Georgesa Feydeaua (1862-1921), ki je tudi v današnjem času precej zanimivo. Kaj pa menijo o predstavi gledalci in nastopajoči?


Odlikovanje. Foto: Petra Paravan
Odlikovanje. Foto: Petra Paravan
Deli:

»Čeprav je bila predstava pred mnogimi leti napisana, je še vedno aktualna:  vsi hočejo dobit kakšno odlikovanje, priznanje, biti omenjeni v časopisih itd., saj le malokdo naredi nekaj za lastno veselje in za pomoč drugim, ne da bi ga za to vsi hvalili in slavili. Ko je Simone, Paginetova nečakinja, govorila o Dadillionovem članku v časopisu, so vsi pritrdili in potrdili, kakor se dela danes, saj si nobeden več ne upa povedati, da tega pa ni prebral ali ni vedel. Vsi samo pritrdijo, čeprav ne vedo za kaj gre, le da ne bi prišlo do zamere ali da bi si s tem kaj pridobil.

Naši igralci so resnično dobri in v vsaki igri se odlično izkažejo. Vedno želijo ugoditi publiki in tudi sami sebi. Ker pa jih še osebno poznam, vem, da so tudi  v resničnem življenju vesele narave. Mladi Martin Gerbec, ki je letos prvič igral, je super. Sedela sem v prvi vrsti in ga pozorno opazovala. Veliko je povedal z mimiko obraza, oči, z rokami in gibi … Sem ga že pohvalila po premieri.«

Diana Breščak

 

 »Gledališče me zanima že od malega. Občudoval sem Kontrado in si potiho želel nastopati z njimi. Ker igram tudi v Maku, so me povabili medse in tako sem prvič zaigral z njimi. Igralci in režiser so super, predstava je dobra. Najraje igram več različnih vlog in trenutno mi zelo prija kontrast med vlogama v predstavah Ne me gledat! in Odlikovanje. V igri popolnoma uživam, tw je rokenrol!«

Martin Gerbec

 

Vesela sem, da sem lahko del te predstave, saj  je to moj prvi nastop s Kontrado. Pridobila sem veliko izkušenj: pri Maku smo igrali večinoma drame, tokrat sem se preizkusila v komediji in ugotovila, da je komedije težje igrati kot drame. Najbolj zanimiv pa mi je vsekakor preklop vlog, saj nastopam tudi v predstavi Ne me gledat!

Katarina Jerončič

 

»Predstava Odlikovanje je solidna komedija narejena na klasičen način. Pohvaliti je potrebno izbor besedila, saj zrcali vedno aktualno dogajanje kupčkanja z uslugami in podkupovanji, kar je še posebej značilno za trenutno politično dogajanje pri nas. Predstava je bila odigrana energično in je bila občinstvu v veliko zadovoljstvo.

Igralsko je potrebno izpostaviti Severina Drekonjo v vlogi gospoda Pagineta, kot izjemno natančnega igralca, ki ves čas drži vajeti trdno v svojih rokah, Slavka Jereba v vlogi novinarja in mladega Martina Gerbeca v vlogi Dadilliona.«

Marko Bratuš, selektor za Linhartovo srečanje 2012

 

»Večna želja po priznanju... Kugla (izstrelek) in odlikovanje nikoli pravega ne zadene. Komedija je zelo resna zadeva. Imamo jo tako radi, da jo kar živimo. Predvsem v zadnjem času. Kaj pa ogledalo?
Kanalska skupina je zelo kvalitetna in največ zaslug za to ima skrbno delo Staneta Lebana«.  
Emil Aberšek, režiser

 

»Predstava je bila postavljena zelo korektno, kar pri režiserju, kot je Aberšek, ni presenetljivo. Vsebina je vedno aktualna, zato z izbiro teksta ni mogoče brcniti v temo. Po mojem mnenju so se igralci izkazali (tu moram izpostaviti Severina Drekonja, njegov lik doktorja Pagineta je izvrsten), napak (če je bila kakšna) ni bilo opaziti. Kot vedno pri Kontradi, prisrčna komedija, katere liki so nam vselej podobni in s katerimi se je preprosto poistovetiti.«

Tine Lovišček

 

»Srečna in zadovoljna sem, da lahko obiskujem predstave kanalskega gledališkega društva Kontrada  v  dvorani Kulturnega doma v Desklah.  V današnjih časih je prav gotovo privilegij, da premore tako majhna občina kvalitetno  urejeno dvorano z udobnimi sedeži, dovolj velikim odrom in ozvočenjem in kar je prav gotovo tudi pomembno, da  imamo domačo gledališko skupino s petnajstletnim neprekinjenim delovanjem, ki se lahko kosa z vsakim profesionalnim gledališčem doma ali v tujini.

Kot večina prejšnjih predstav ima tudi komedija Odlikovanje  zanimivo zgodbo. Čeprav se na začetku zdi znana in se dogajanje nekoliko vleče, se njena vsebina spretno zaplete in še hitreje, a nepričakovano  razplete. Scena je v vseh treh dejanjih ista, kar sploh ni opazno. Komedija je izvrstno odigrana. Je polna domiselnih dialogov. Igralci izgovarjajo besedilo razločno in prepričljivo, kar me pri nekaterih amaterskih skupinah zelo moti, če se besedila ne razume

Vanda Colja

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
30.04.201 | Ostalo
Spomin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Turizem
Kresovanje pred 1. majem - Anhovo
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.