Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
8°C | 17°C
torek, 24.10.2016
9°C | 18°C
sreda, 25.10.2016
12°C | 18°C
četrtek, 26.10.2016
12°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Male zvezde hiphopajo


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.06.2012      11:36
A A

Male zvezde hiphopajo


'Moje male zvezde', jih imenuje navdušena učiteljica plesa Tanja Simčič Makuc. Gre pa za skupino predšolskih otrok, ki pleše hip hop v Desklah. Za njimi je že kar nekaj odmevnih nastopov, čeprav se je večina začela plesa učiti šele v letošnjem šolskem letu.


Male zvezde hip hopa navdušujejo staro in mlado. Foto: Ksenija Černuta
Male zvezde hip hopa navdušujejo staro in mlado. Foto: Ksenija Černuta
Deli:

Tekst: Ksenija Černuta 


Začelo se je na domačem odru – v Kulturnem domu Deskle. Tam so prvič zaplesali 'Mlade partizane' in takoj navdušili občinstvo. Isto točko so ponovili še na plesni reviji v Novi Gorici, kjer so – ne glede na začetniški status – več kot očitno izstopali.

In potem 'Rain Over me'. Prva prava hip hop predstava. Opazna že na plesni reviji v Vrtojbi, pravi bum pa so "male zvezde" doživele na državnem tekmovanju v twirlingu v Kanalu. Tam so nastopile kot gostje in dvorano dobesedno spravile na noge. Nazadnje še nastop na plesni reviji v Desklah, kjer so se predstavile skupaj z očeti. Zabavna točka je navdušila mlado in staro. Takrat se je dobesedno uresničil moto Kreartove plesne šole, v kateri deluje tudi skupina najmlajših. 'Plešemo za dušo, pa tudi za naše gledalce,' poudarja vodja šole Kristina Fabijan.

Kreartova plesna šola v Desklah sicer deluje že pet let. Začeli so s plesno skupino Tince in učenjem plesa osnovnošolskih otrok. Poučujejo predvsem hip hop in moderne plese, plešejo pa tudi ostale zvrsti, kot so latino, pop in plesi v paru. Letošnje leto je bilo zanje uspešno. Posebej izpostavljajo zmago Tinc v kategoriji senior na mednarodnem plesnem tekmovanju v Lignanu in sedmo mesto Mojce Stanič in Vita Pavlice v latinskoameriških plesih na državnem tekmovanju v Šenčurju pri Celju.

Najmlajše hiphoparje smo povprašali, kaj menijo o plesu. 

Jakob Gorjup:  Zelo rad hodim na plesne vaje. Naučili smo se veliko plesov. Najbolj všeč mi je bila točka 'Mi smo mladi partizani'. Rad hodim tudi po nastopih.

Hana Bašelj: Rada plešem in rada nastopam. V Kanalu so nam zelo ploskali. Gledat nas je prišla tudi vzgojiteljica Davorina. Lepo je, ker pleše tudi veliko fantov. Vsi v skupini so moji prijatelji.

Zala Černuta: Sem zelo vesela, ker plešem v plesni skupini. Tanja je dobra učiteljica. Jo imamo vsi radi. Najbolj lepo mi je, ko nam na nastopih ploskajo.

Xian Paravan: Na plesnih vajah mi je lepo. Naučimo se veliko. Rad bi jih še obiskoval. Veselim se nastopov.

Tia Štendler: Rada plešem in všeč mi je glasba. Družim se s prijatelji in vsi skupaj se zabavamo. Všeč so mi tudi igre, ki se jih igramo med vajami. Imamo se zelo lepo.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.