Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
5°C | 17°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
12°C | 19°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
17°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Priznanje za najboljšo stransko moško vlogo


KULTURA, DRUŠTVA

| |
26.03.2012      14:51
A A

Priznanje za najboljšo stransko moško vlogo


Linhartovo srečanje Severne Primorske za leto 2012 se je 25. marca s podelitvijo priznanj zaključilo v novogoriškem SNG-ju. Na regijskem srečanju je sodelovalo šest skupin. Med nagrajenimi je bilo tudi kanalsko Gledališko društvo Kontrada. Priznanje za najboljšo moško stransko vlogo je namreč dobil Martin Gerbec.


Martin Gerbec v vlogi Dadillona v predstavi Odlikovanje GD Kontrada. Foto: Petra Paravan
Martin Gerbec v vlogi Dadillona v predstavi Odlikovanje GD Kontrada. Foto: Petra Paravan
Deli:

Šest predstav na izboru Srečanja gledaliških skupin Severne Primorske 2012 si je strokovno ogledal Marko Bratuš in predlagal štiri nagrade. Za najboljšo stransko moško vlogo jo je dobil Martin Gerbec, ki je v predstavi Odlikovanje upodobil lik Dadillona. Kakor je zapisal selektor, je ljubimec Dadillon Martina Gerbca lik, ki v vsesplošni zmedi komedije Odlikovanje vseskozi ohranja zbranost, predanost in nežnost mladega ljubimca. Martin Gerbec pa ga igra na tako lahkoten in sproščen način, da daje gledalcu lažen vtis, da je gledališka igra nekaj otročje lahkega.

 

Priznanja regijskega Linhartovega srečanja so dobili še Matej Klanjšček za najboljšo glavno moško vlogo za upodobitev Georgea Kimballa v predstavi PD Štandrež, Dramski odsek, Cvetje hvaležno odklanjamo; Mateja Rupnik je oblikovala najboljšo glavno žensko vlogo z likom Gospe poslančeve v predstavi Gospa poslančeva v izvedbi KUD Jurko, Gore; Marinka Černic pa je prejemnica priznanja za najboljšo stransko žensko vlogo za upodobitev Rozalije v predstavi Limonada Slovenica Dramske družine SKPD F. B. Sedej iz Števerjana.

 

Poleg omenjenih sta se na regijskem srečanju predstavila še Beneško gledališče z Možem naše žene in Gledališka skupina Bovec s Sneguljčico.

 

Predstave  ne območni in regijski ravni si je ogledal Marko Bratuš, ki je za ogled državni selektorici Dunji Zupanec predlagal predstavi: Limonada Slovenica (Dramska družina SKPD F.B. Sedej) in Mož naše žene (Beneško gledališče). Izbrani predstavi se potegujeta za državni izbor. Program najboljših predstav na vseslovenski ravni, ki bo od 27. do 29. septembra na Linhartovem srečanju v Postojni, bo oblikovala selektorica Dunja Zupanec.

 

 

 

 

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.