Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
11°C | 17°C
sreda, 03.05.2017
6°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
petek, 05.05.2017
10°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Domiselni, prepoznavni in nagrajeni


KULTURA, DRUŠTVA

| |
02.06.2013      6:25
A A

Domiselni, prepoznavni in nagrajeni


Klub keramikov Kanal vsako leto maja priredi pregledno razstavo v Galeriji Rika Debenjaka. Letos je keramične izdelke predstavilo 19 članov, trije na novo pridruženi so prvič razstavljali. Kot vsako leto je tudi letos razstava navdihovala z dovršeno izdelanimi predmeti in zanimivimi glazurami.


Končni izdelki raku tehnike Foto: arhiv Kluba keramikov Kanal
Končni izdelki raku tehnike Foto: arhiv Kluba keramikov Kanal
Deli:

V klubu so zelo dejavni, saj imajo ob sredah tematska ustvarjanja, stalno se izobražujejo na dodatnih tečajih, organizirajo začetne in nadaljevalne tečaje ter prvinsko peko, obiskujejo razne razstave in festivale, redno se udeležujejo likovnih razpisov, na katere so izbrani in celo nagrajeni. V delavnici vsak dan nekdo ustvarja, včasih se zgodi, da je delovni prostor celo prenatrpan z marljivimi člani. Zato tudi vsak mesec prirejajo razstave v klubskih prostorih.

 

V študijskem letu 2012/13 so se v razstavnem prostoru Kluba keramikov kot Avtorji meseca predstavili: oktober – Dejan Žabar, november in december – Alenka Gololičič, januar – udeleženci tečaja Mala plastika pod mentorstvom Dragice Čadež, februar – udeleženci začetnega tečaja pod mentorstvom Alenke Gololičič, marec in april – udeleženci delavnice Raku z mentorjem Ferdom Žoržem, maj – Ferdo Žorž, junij – Anica Kragelj. V juliju in avgustu bo svoje keramične izdelke na ogled postavilo več avtorjev in razstavni prostor bo odprt tudi ob nedeljah popodan.

 

V oktobru 2012 je bila na Ligu skupinska razstava na temo Plodovi –povečave naravne forme. V začetku junija pa čezmejna razstavaTransforma z društvom Tullio Crali iz Gorice.

 

Uspešno so se člani kluba prijavili na razpise in bili izbrani. Na Trienalu slovenske keramike Ljubljana in Slovenska Bistrica sta razstavljala Alenka Gololičič in Ivan Skubin, slednji je bil na Bienalu keramike Niš tudi nagrajen. Alenka Gololičič in Ferdo Žorž sta se predstavila na razstavi Keramika v Magistratu v Ljubljani. Na mednarodnem Ex temporu keramike Piran 2012 je bil Ferdo Žorž nagrajen s samostojno razstavo v Galeriji Hermana Pečariča v Piranu. Gregor Maver je dobitnik nagrade Essl Art Award 2013, razstavljal je v Muzeju sodobne umetnosti Ljubljana in bil povabljen na razstavo na Dunaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!