Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 16°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Posvet na temo »Gospodarstvo na Goriškem – ......


GOSPODARSTVO

| |
02.04.2015      14:01
A A

Posvet na temo »Gospodarstvo na Goriškem – danes in v prihodnje«


V veliki dvorani OOZ Nova Gorica je v sredo, 1. aprila 2015 potekal posvet med člani upravnega odbora zbornice, predsedniki sekcij (v OOZ in OZS) in župani šestih občin Goriške.


(foto: arhiv OOZ Nova Gorica)
(foto: arhiv OOZ Nova Gorica)
Deli:

Posvet je potekal med člani upravnega odbora zbornice, predsedniki sekcij (v OOZ in OZS) in župani šestih občin Goriške (prisotni so bili župan MONG Matej Arčon, župan Občine Brda Franc Mužič, župan Občine Kanal ob Soči Andrej Maffi, župan Občine Šempeter - Vrtojba Milan Turk, tajnik Občine Miren - Kostanjevica Aleš Vodičar, župan Občine Renče - Vogrsko Aleš Bucik je bil zaradi bolezni žal odsoten).

Poleg marčevskega srečanja s poslancema državnega zbora gospo Mirjam Bon Klanjšček in gospodom Matjažem Nemcem je bilo srečanje nov korak na skupni poti lokalnega gospodarstva, ki brez podpore lokalne oblasti ne more konkurirati na trgu. Tudi tokrat je bilo jasno, da male podjetnike in obrtnike pestijo marsikatere tegobe vezane ne samo na državno, temveč tudi na lokalno politiko. Kot najpomembnejšo težavo je Zoran Simčič, predsednik OOZ Nova Gorica, izpostavil sistem javnega naročanja. Prisotne župane je prosil za pomoč in podporo pri reševanju tega sistemskega vprašanja na državni ravni, saj da je javno naročanje »rak rana« malega gospodarstva. Vsi župani so bili enotni v nadaljevanju podpiranja skupnega javnega sklada za razvoj malega gospodarstva, v katerega občine letno vložijo 233.000 EUR. Nekatere izmed občin (MONG, Šempeter - Vrtojba, Brda), poleg skupnega sklada, občinske podjetnike in obrtnike financirajo tudi preko drugih gospodarskih razpisov (največ v obliki subvencij). Po novem se jim bo s podporo 20.000 EUR pridružila tudi Občina Kanal ob Soči. Beseda je tekla tudi o smislu obstoječih in načrtovanih obrtnih con v posamičnih občinah, komunalnem prispevku, ureditvi parkirnih mest za tovorna vozila, prometni ureditvi kritičnih delov cest v bližini obrtnih con, omejitvi ulične prodaje, promociji in financiranju dobrih turističnih produktov z vključitvijo lokalnih ponudnikov gostinskih storitev ipd. Govora je bilo tudi o problematiki neobstoja lokalne televizije in neuresničenega delovanja MIC-a. Več v tiskani izdaji poletnih Podjetniških novic.

 

Zapisala: Barbara Poša Belingar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017 | Ostalo
Predstava "Tartuffe"
25.04.201 | Ostalo
Kolesarjenje Plave Solkan
25.04.201 | Ostalo
Briškola
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
24.04.2017 | Ostalo
Predstava "Tartuffe"
25.04.201 | Ostalo
Kolesarjenje Plave Solkan
25.04.201 | Ostalo
Briškola
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.