Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
16°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
6°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

GORIŠKI PODJETNIKI NA XVll. PRAZNIKU VRTNIC


GOSPODARSTVO

| |
26.08.2015      12:46
A A

GORIŠKI PODJETNIKI NA XVll. PRAZNIKU VRTNIC


Mesec maj je v Novi Gorici v znamenju vrtnice, kraljice rož, ki se ji poklanja tudi Turistično društvo s svojim Praznikom vrtnic. Letošnja 17. izvedba praznika se je odvila zadnji konec tedna v maju z raznovrstnimi dogodki za vse generacije, izborom Kraljice vrtnic in tradicionalno razstavo šopkov iz vrtnic v Galeriji Frnaža. V sklopu slednje so v Turističnem društvu Nova Gorica in Aktivu mestnih žena in deklet - Goričanke organizirali tudi projekt »Bodimo dobrodelni s cvetjem«, dobrodelno prodajo šopkov. Izkupiček 411 € so namenili Fundaciji Vrabček upanja – fundaciji za invalidno mladino Stara gora. Letos se je v dvodnevni program vključila tudi OOZ Nova Gorica s predstavitvijo svojih članov na Bevkovem trgu. Predstavilo se je xxx podjetnikov in podjetnic, ki so z nami delili svoje vtise.


Deli:

Podjetnik Jani Markočič (JM Motocenter, Kromberk) zelo pozdravlja takšne akcije, kot je bila predstavitev novogoriških podtjetnikov na Bevkovem trgu, saj da je zelo lepo in dobro, ko se skupinsko predstavljajo razne dejavnosti. Poleg obiskovalcev stojnic je zanj pomembno tudi pletenje novih vezi in poznanstev: »Zadovoljni smo bili tako z organizacijo, kot tudi z obiskovalci in priznati moram, da je bila prisotnost na Bevkovem trgu dobra poteza za našo obrt. Veliko je bilo namreč ljudi, ki za našo ponudbo sploh niso vedeli, predvsem zato, ker smo šele slabo leto na novi lokaciji v Kromberku. Veliko jih je kasneje prišlo do naše trgovine, kjer so z navdušenjem spoznali našo bogato ponudbo in se k nam še vračajo.« Markočič je član OOZ NG že pet let, torej od dne, ko je stopil na samostojno pot. V članstvu vidi koristi ne samo zaradi podobnih promocijskih akcij, temveč tudi zaradi bogate bere raznovrstnih delavnic in predavanj, ki jih zbornica ponuja svojim članom.

 

Sobotni majski dan je na predstavitvenih stojnicah preživel tudi podjetnik Peter Černe (CENTER REVITALIZACIJE, Kromberk): »Ideja skupne predstavite se mi je zdela simpatična in praktična, da so lahko ljudje na enem mestu, v centru mesta, dobili veliko informacij o ponudbah in storitvah, ki jih obkrožajo. Zanimanja je bilo dovolj, nekateri so samo potipali, drugi pa konkretneje spraševali po naših proizvodih in storitvah, s čimer je bil za nas uresničen namen naše prisotnosti na Bevkovem trgu. Glede na interes podjetnikov bi v prihodnje veljalo razmisliti še o kakšni drugačni postavitvi, o nekakšni vodeni poti med stojnicami, tako kot na sejmih, da si ljudje res ogledajo vse ponudnike in morda pri njih pridobijo tudi kakšen popust… Tukaj moramo tudi sami razstavljavci pomisliti, kako bi čim več ljudi privabili,« je z optimizmom zaključil Černe.

 

Valter Faganelj (Copigraf d.o.o.) pozdravlja iniciativo OOZ NG o predstavitvi obrtnikov in podjetnikov v sklopu Praznika vrtnic, saj da je to lepa priložnost, kjer se lahko čimveč družbenih sektorjev prepleta med seboj: »Lepo je, da ima vsako mesto svoj praznik, ki ga je treba dodobra izkoristiti in čimbolj prepletati zgodbe, ki pišejo naš vsakdan. Drznem si reči, da je bilo iz strani obrtnikov, ki smo zgrabili priložnost promocije preko OOZ NG, dogajanje na Bevkovem trgu dobro, še več odlično sprejeto. Ne morem pa isto povedati o obisku tega »enodnevnega sejma«, saj imam občutek, da je Nova Gorica kot neko spalno naselje: med delovnim tednom je vse polno ljudi, ko pa se vrata pisarn, trgovin in delavnic zapro, takrat pa nastane nek mrk, ki ga je bilo čutiti tudi v soboto, ko smo bili na trgu. Tam nekje med 13. in 17. uro smo si med stojnicami delali družbi obrtniki…,« v dvomu komentira Faganelj, a kljub temu optimistično zaključi najin pogovor: »Danes je promocija za obrtnika in podjetnika nujno zlo, bi lahko rekli zaradi velikega stroška le te. Ker je draga, moramo zgrabiti za vsako možnost promocije, ki se nam ponuja in na nas samih je, da potem iščemo strategije in načine kako se najbolje predstaviti javnosti. Všeč mi je, da nam je OOZ NG ponudila to priložnost, saj smo se tako lahko na Bevkovem trgu družili z našimi stalnimi in potencialnimi strankami, kar ni zanemarljivo, saj pri vsem napredku in razvoju tehnologij še vedno največ obvelja pristen človeški odnos. Mar ne?,« me nasmejan izzivalno pogleda v oči. Valter strinjam se z vami, največ veljajo druženje in pristni odnosi ter vztrajnost in pozitiven odnos v svojih prepričanjih. (izjava v avtorizaciji)

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger
27.10.201 | Ostalo
Izdelava ikeban z otroci iz vrtca
28.10.2016 | Ostalo
Odprtje razstave z naslovom Ob Soči 1915 - 1917
28.10.2016 | Ostalo
Kostanjev piknik
28.10.2016 | Kultura
Srečanje s TONETOM PARTLJIČEM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.