Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 19°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Aha Plastik v prisilni poravnavi


GOSPODARSTVO

| |
28.08.2014      10:35
A A

Aha Plastik v prisilni poravnavi


Kanalska družba Plastik iz skupine Aha se je zaradi likvidnostnih težav znašla v prisilni poravnavi.


Drugo največje podjetje v občini zaposluje 76 delavcev, od njega je odvisnih več kot 300 dobaviteljev. Foto: Nataša Bucik Ozebek
Drugo največje podjetje v občini zaposluje 76 delavcev, od njega je odvisnih več kot 300 dobaviteljev. Foto: Nataša Buci...
Deli:

V težavah se je znašlo tudi podjetje Aha Plastik, še eno od podjetij iz skupine Aha, ki jo obvladujeta Mojca Lukančič in Nigel Peter Buxton. Okrožno sodišče v Novi Gorici je 18. junija začelo postopek prisilne poravnave nad družbo Aha Plastik. Predlog za prisilno poravnavo je dala Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB), ki je v lastništvo kanalske družbe vstopila z odkupom terjatev Nove Kreditne banke Maribor. Slednji je Aha Plastik dolgoval 4,3 milijone evrov. Prisilno poravnavo vodi upravitelj Miran Kos, upniki so imeli svoje terjatve do družbe čas prijaviti do 18. julija.

 

Direktor družbe Peter Peternel je v poročilu sodišču zapisal, da so se v Plastiku že vse preteklo leto soočali z likvidnostnimi težavami, ki so izhajale iz visoke zadolženosti in medsebojnih poroštev bankam za podjetja v skupina Aha. Likvidnostne težave so se letos spomladi še povečale in družba je začela zamujati s plačili dobaviteljem in zaposlenim. Ko pa je dogovor z bankami o reprogramu kreditov padel in ko je Davčna uprava Republike Slovenije podala predlog za stečaj največje družbe v skupini Ana Mure, so se razmere zaostrile do te mere, da je Družba za upravljanje terjatev bank kot največji upnik Aha Plastika podala predlog za prisilno poravnavo družbe. Drugo največje podjetje v občini Kanal ob Soči zaposluje 76 delavcev, poleg tega je od njenega poslovanja odvisnih več kot 300 dobaviteljev in več kot 500 kupcev.

 

Glede na zadnje poročilo direktorja, se razmere v družbi čez poletje še niso uredile. V mesecu juliju so v družbi pred plačilom vseh obresti in davkov sicer zabeležili pozitivni rezultat, vendar še vedno ne dovolj visokega, da bi poslovali brez izgube. Čez poletje so intenzivno iskali naročila za jesensko obdobje, poskušali poiskati cenejše vire materialov in poskušali čim bolj zmanjšati izgube v operativnih procesih. V družbi upajo, da bodo ti napori prve rezultate prinesli že septembra.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
30.04.201 | Ostalo
Spomin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Turizem
Kresovanje pred 1. majem - Anhovo
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.