Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Goriški župani na dobrodelni akciji ......


SOSED SOSEDU

| |
03.10.2011      19:40
A A

Goriški župani na dobrodelni akciji Re-generacija


Župani ožje Goriške in nekaterih čezmejnih občin so s predajo rabljenih oblek na stojnici ŠENTa v Novi Gorici podprli dobrodelno akcijo Re-generacija, s katero podjetje Manufaktura obeležuje svojo 50-letnico.


Vintage moda je prepričala tudi župane ožje Goriške: Zlatko M. Marušič, Andrej Maffi, Franc Mužič, Matej Arčon. Foto: Lea Širok
Vintage moda je prepričala tudi župane ožje Goriške: Zlatko M. Marušič, Andrej Maffi, Franc Mužič, Matej Arčon. Foto: Le...
Deli:

Župan Andrej Maffi in njegovi kolegi Matej Arčon (NG), Zlatko Martin Marušič (Miren-Kostanjevica), Franc Mužič (Goriška Brda) in goriški župan Ettore Romoli so svoje rabljene obleke podarili na prvi uradni dan dobrodelne akcije, ki ima podnaslov Ponovno uporabi in bodi „in“.

 

Oblačila županov in drugih znanih osebnosti širše Goriške bodo prodali na dobrodelni dražbi marca naslednje leto, ko bo Manufaktura z osrednjo prireditvijo obeležila 50-letnico obstoja. Direktor Manufakture Boris Tušar poudarja, da so odzivi znanih posameznikov na Re-generacijo zelo dobri, obenem pa pričakujejo, da se bodo na enak način odzvali tudi vsi ostali. Izmenjava oblačil bo po njegovem spodbujala tudi medgeneracijsko sodelovanje, saj bodo rabljene obleke v večjem številu predvidoma oddajali starejši, ponovno pa jih bodo uporabljali mlajši.

 

Pridobljena oblačila bodo preko neprofitne humanitarne organizacije ŠENT po simboličnih cenah prodajali na stojnicah, in sicer vsak prvi petek na Bevkovem trgu v Novi Gorici, vsak zadnji petek pa pred prodajalno Manufakture v Šempetru.

 

Vsak, ki prinese rabljena in še uporabna oblačila, dobi vrednostni kupon, ki ga lahko uveljavi pri nakupu nove konfekcije v prodajalnah Manufakture.

 

Organizatorji, med katerimi sta še novogoriška Komunala in agencija Markacija, upajo, da bo Re-generacija odprla pot novemu trendu, tako imenovani vintage modi oziroma modi rabljenih in nekoliko predelanih oblačil. Družbeno odgovorna kultura oblačenja rabljenih oblek je po svetu namreč že močno uveljavljena. Vintage oblačila nosijo znane igralke, kot so Julia Roberts in Kate Moss, pa tudi župani ožje Goriške se „second hand“ oblačilom ne bi odrekli. Posebno za mlade pa je takšen način oblačenja lahko tudi zabaven.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
30.04.201 | Ostalo
Spomin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Turizem
Kresovanje pred 1. majem - Anhovo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.