Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.03.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. V severovzhodni Sloveniji bo povečini suho, drugod bodo proti poldnevu in zgodaj popoldne nastajale krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne se bo zjasnilo. Že zjutraj bo zapihal severovzhodni veter, na Primorskem pa dopoldne šibka do zmerna burja. Hladneje bo. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 17 stopinj C.
7°C | 17°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 19°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Življenje na meji


TURIZEM, EVROPSKI PROJEKTI

| |
09.12.2012      13:15
A A

Življenje na meji


Turistično rekreacijsko društvo Globočak se je s projektom »Življenje ob meji« prijavilo na javni poziv za oddajo projektnih predlogov za izvajanje Lokalne razvojne strategije za hribovski del Severne Primorske za leti 2011-2012. Glavni namen je bil uresničiti nekatere naše želje.


Prenovljeni dom Mihaela Gabrijelčiča v Srednjem. Foto: TIC Kanal
Prenovljeni dom Mihaela Gabrijelčiča v Srednjem. Foto: TIC Kanal
Deli:

Tekst: Natalija Melink, predsednica TR društva Globočak

V društvu uspešno deluje Gledališka skupina Globočak Kambreško, ki  je novembra dosegla drugo mesto na izboru časopisa Primorskih novic za »Naj ljubiteljsko gledališko skupino« na Primorskem. Hvala vsem, ki ste pošiljali glasove za nas.

Prav zaradi gledališke skupine in želje po majhnem odru v domu Mihaela Gabrijelčiča na Srednjem se je porodila ideja, da lahko za ureditev prostora za vaje in prireditve tudi sami nekaj prispevamo. Čeprav je majhen, smo zelo zadovoljni, da smo pridobili urejen prostor, ki služi tudi krajanom.

Za naše društvo je bil projekt izredno velik zalogaj, saj delujemo na demografsko ogroženem območju. Hvala našim projektnim partnerjem - Občini Kanal ob Soči, ŠKTD Levpa in KS Kambreško, da so nam pomagali pri tej uresničitvi. Seveda pa gre največja zahvala prav našim aktivnim članom društva.

 

V okviru projekta smo izvedli številne dejavnosti. O dogajanju smo javnost obveščali s plakati, obvestili na spletnih straneh Občine Kanal ob Soči, z vabili in prispevki v medijih, ter obveščanjem preko TIC-a Kanal.

Pri urejanju prireditvenega prostora smo poskrbeli za nakup zatemnitvene zavese, izravnavo sten, beljenje in čiščenje dvorane in pomožnih prostorov ter za zamenjavo petih starih oken.

Organizirali smo medgeneracijsko srečanje domačinov in izvedli gledališko predstavo starejših za otroke. Izkušnje smo izmenjavali z gledališko skupino in drugimi društvi iz Benečije in Trente, oblikovali in izdelali smo gledališke pripomočke in kulise.

Pripravili in izvedli smo delavnice za ohranjanje dediščine in lokalnih običajev, med drugim: izdelavo rož iz papirja, od volne do izdelka, priprava kave iz kumine. Izvedli smo tudi filmsko delavnico.

 

Obnova dvorane bo vsem krajanom prinesla prostor za druženje in učenje novih stvari ter posledično okrepila razvojne potenciale Kambreškega in Kolovrata. Z organizacijo prireditev na osnovi ohranjanja kulturne dediščine in medgeneracijskega sodelovanja, izvedbo delavnic, gledaliških predstav, druženje z ljudmi na drugi strani »meje«, vzdrževanjem prostorov za druženje bomo naredili območje bolj zanimivo za obiskovalce, domačine pa spodbudili k večji aktivnosti in medsebojnemu druženju.

                                                                                

Projekt »Življenje ob meji« (LAS za razvoj)  sofinancira Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja: Evropa investira v podeželje. Organ upravljanja Programa razvoja podeželja Republike Slovenije za obdobje 2007 – 2013 je Ministrstvo za kmetijstvo in okolje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.03.2017
Danes ni dogodkov.
28.03.201 | Ostalo
Pogovor o ribjem zarodu v Soči
31.03.2017 | Družabni dogodki
Sejem POLLICE VERDE
31.03.2017 | Ostalo
Dan krajevne skupnosti
01.04.201 | Ostalo
Tržni dan
01.04.201 | Turizem
6. Olgin pohod na Most na Soči
01.04.2017 | Ostalo
Premiera komedije Vaja zbora
02.04.2017 | Ostalo
Koncert Glas harmonike
27.03.2017 | Turizem
Občni zbor turističnega društva Korada Deskle - Anhovo
28.03.201 | Ostalo
Pogovor o ribjem zarodu v Soči
31.03.2017 | Družabni dogodki
Sejem POLLICE VERDE
31.03.2017 | Ostalo
Dan krajevne skupnosti
01.04.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.