Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
12°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

3. srečanje skupine za samopomoč za ......


NOVICE

| |
29.09.2015      14:36
A A

3. srečanje skupine za samopomoč za neformalne oskrbovalceFoto: Klara Golja (arhiv)
Foto: Klara Golja (arhiv)
Deli:

Na občini Kanal ob Soči je potekalo 3. srečanje skupine za samopomoč za neformalne oskrbovalce. Skupine za samopomoč v naši občini se udeležujejo čudoviti ljudje, ki del svojega življenja posvečajo drugim z namenom, da jim olajšajo življenje in se pri tem neizmerno bogatijo.

Vendar pa zahteve oskrbovanja lahko pripeljejo k različnim obremenitvam, vključno s telesnimi, psihološkimi oz. čustvenimi, socialnimi in finančnimi. Zato ti ljudje potrebujejo podporo, znanje in pomoč. Vsak oskrbovalec je zagotovo najboljši primer prakse, ki jo lahko deli  z drugim oskrbovalcem in na način izmenjave izkušenj, spoznanj in občutenj pripomore k boljšemu zdravju in počutju.

 

Srečanje je potekalo v smeri različnih tem, zanimanj in izmenjave mnenj. Udeleženci se bodo udeležili nekaterih aktivnosti v okviru Simbioze. Tako bodo dopolnili nekatera znanja in poskrbeli za telesno aktivnost.

Z umovadnico, ki smo jo izdali na Občini kanal ob Soči  skupaj z dr. Kavčičem pa smo preizkusili nekatere vaje za upočasnjevanje procesa umskega staranja.

 

Spregovorili smo o paliativni pomoči. » Številne izgube, ki jih povzroči neozdravljiva bolezen, kot so izguba zdravja, bodočnosti, avtonomije, identitete in vrednot, povzročijo jezo, strah, občutek krivde, osamljenost. Porušeni so medsebojni odnosi s svojci in okolico. Simptomi so v medsebojni odvisnosti in pogosto otežkočajo uspešno kontrolo težav. Zato bolnik ob lajšanju fizičnih težav potrebuje psihosocialno in duhovno podporo«. Paliativna oskrba pomaga bolnikovi družini in njegovim bližnjim med boleznijo in žalovanjem.

V goriški regiji se organizira odbor društva Hospic v katerem bodo sodelovali predvsem prostovoljci, kateri se bodo primerno usposabljali. V primeru potrebe se ljudje že lahko obrnejo na omenjeno društvo po pomoč.

Naslednje srečanje skupine bo 15.10.2015. Lepo vabljeni vsi, ki želite izmenjavo izkušenj, mnenj, znanj, da se nam pridružite.


Tekst: Klara Golja

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Kanal ob Soči? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Kanal ob Soči
Občina Kanal ob Soči
Trg svobode 23
Tel:(05) 398 12 00
Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.