Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 21°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

22. pohod po stopinjah Valentina Staniča


OSTALO

| |
06.04.2015      21:45
A A

22. pohod po stopinjah Valentina Staniča


Planinsko društvo Valentin Stanič Kanal je 28. marca 2015 organiziralo že 22. spominski pohod v čast Valentinu Staniču, duhovniku, prosvetitelju, humanistu in predhodniku alpinizma v Evropi.


(foto: Simon Prinčič)
(foto: Simon Prinčič)
Deli:

V cerkvi sv. Genderce na Koradi je bila ob 11.30 maša posvečena Valentinu Staniču.

Pohod je tradicionalen s tremi različicami. Glavni pohod poteka iz Solkana preko Sabotina do Vrhovelj v Brdih in preko Korade v Kanal. Krajša različica pohoda pa vodi iz Solkana do Vrhovelj ali od Vrhovelj do Kanala. Večina pohodnikov prehodi daljšo različico pohoda.

Na predvečer pohoda sta bili v Gotski hiši odprti dve razstavi na planinsko tematiko, in sicer razstava »Na skrajnem ogranku« in razstava o velikem alpinistu Alešu Kunaverju, ki se ju je poleg domačinov udeležilo veliko obiskovalcev od Bovca do Ajdovščine.

Z našimi planinskimi prijatelji smo zrli v oblačno nebo in upali, da se bo uresničila vremenska napoved, ki je obljubljala razjasnitve. Prebudili smo se v mrzlo, a jasno jutro, z modrim nebom brez oblačka, ki se je nadaljevalo v čudovit pomladni dan. Narava je bila kot umita, vidljivost odlična, razgledi pa čudoviti: do Snežnika in Učke, Jadranskega morja, na zahodu preko Furlanske nižine do Karnijskih Alp in Dolomitov, proti severu pa Julijci z našim očakom in celo Kamniške Alpe.

Pohodniki so prišli iz cele Slovenije in tudi Italije, saj je pohod poznan po Sloveniji in zamejstvu. Tudi letos je bil organiziran posebni avtobusni prevoz na več relacijah. Razveseljivo je dejstvo, da se pohoda udeležuje vedno večje število organiziranih skupin. Udeležili so se ga tudi učenci Osnovne šole Kanal.

 

Pohod se je zaključil na Kontradi s kulturnim programom, podelitvijo značk, priznanj in nagrad. V prijetnem vzdušju, prijateljskem klepetu in ob zvokih harmonike je čas do odhoda posebnega avtobusa in vlaka prehitro minil in treba je bilo domov. Pohodniki so se zahvaljevali za gostoljubje, dobro organizacijo in čudovito vreme. Obljubili smo, da bo prihodnje leto enako, saj lepše kot je bilo letos, skoraj ne more biti.

 

Organizatorji pohoda se zahvaljujemo vsem, ki so kakorkoli pomagali, da je prireditev uspela, zlasti pa županu in Občini Kanal ob Soči.

 

Napisala: Marija Marinič, odsek za informiranje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO VALENTIN STANIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO VALENTIN STANIČ
PLANINSKO DRUŠTVO VALENTIN STANIČ
GRADNIKOVA ULICA 003
Tel:
Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.201 | Ostalo
Tržni dan
06.05.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
29.04.201 | Ostalo
Tržni dan
30.04.201 | Ostalo
Spomin na 170 let smrti Valentina Staniča
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kanalu
30.04.2017 | Ostalo
Postavitev mlaja v Kalu nad Kanalom
30.04.2017 | Turizem
Kresovanje pred 1. majem - Anhovo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.