Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25 stopinj C.
2°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Županova lipa, kmalu pa tudi učni čebelnjak...


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, OSTALO

| |
06.04.2015      13:39
A A

Županova lipa, kmalu pa tudi učni čebelnjakDeli:

Vseslovenskemu projektu »Človek posadi-čebela opraši« se je z včerajšnjim dogodkom pridružila tudi občina Ivančna Gorica. Župan Dušan Strnad je v sodelovanju s Čebelarskim društvom Krka-Zagradec ter učenci čebelarskega krožka iz Podružnične šole Krka posadil lipo na posestvu »Čukovina« pri podružnični šoli in vrtcu na Krki. 


Uvodoma je goste in krajane Krke nagovoril predsednik Čebelarskega društva Krka-Zagradec Marjan Volaj, ki je zbranim predstavil, da bo na omenjenem prostoru, kjer je od zdaj naprej posajena t.i. »županova lipa«, v bližnji prihodnosti postavljen učni čebelnjak ter posajen medoviti vrt. S tem bo dokazano, da je občini mar za kranjsko sivko in ohranjanje kulturne krajine, ter skupno zavzemanje za saditev avtohtonih medovitih rastlin, ki čebelam kot tudi drugim opraševalcem nudijo vir medičine in cvetnega prahu.


»Lipo kot simbol slovenstva so zmeraj sadili ob posebnih priložnostih in danes je na Krki zagotovo tak dan«, je zbrane nagovoril župan občine Ivančna Gorica, Dušan Strnad. Kot je dejal je lipo prejel na redni letni skupščini Skupnosti občin Slovenije na Brdu pri Lukovici, kjer je Čebelarska zveza Slovenije v sodelovanju s podjetjem Medex podarila vsem županom slovenskih občin sadiko lipe, da jih posadijo in na ta način vzpodbudijo ljudi k ohranjanju okolja in čebelarstva. Ob tej priložnosti se je zahvalil čebelarskima društvoma v občini (ČD Krka-Zagradec in ČD Stična) in šolam, ki učencem omogočajo, da v okviru pouka spoznavajo pomen čebelarstva.


Ravno v ta namen je bila v društvenih prostorih na »Čukovini« razstava panjskih končnic, ki so jo v okviru čebelarskega krožka izdelali učenci PŠ Krka, pod vodstvom akademskega slikarja in častnega občana občine Ivančna Gorica, Franceta Slane. Bogat kulturni program so popestrili otroci vrtca in podružnične šole na Krki.

 

Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.