Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
11°C | 13°C
petek, 28.10.2016
4°C | 13°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
4°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Na 14. Viridin pohod


TURIZEM, OBVESTILA

| |
28.03.2014      23:19
A A

Na 14. Viridin pohodIzletnišk turizem Okorn, Pristava nad Stično
Izletnišk turizem Okorn, Pristava nad Stično
Deli:

V Ivankino goro ste vabljeni vsi, od daleč in blizu, zato, da spoznate lepote neokrnjene narave v Krajevni skupnosti Metnaj. Že Virida Visconti je vedela, kje je lepo. Na dolenjskem, natančneje pri Ivanki. Ivanka je bila dobra prijateljica Viride Visconti.  Dobrotnica stiškega samostana je živela v lovskem gradu, na Pristavi nad Stično. Anekdota nam govori o gospe s Pristave, katera je po svoji smrti podarila cekine za izgradnjo samostana, zato torej dobortnica

 

Spomin na Virido VIsconti vsako leto oživi, ko imamo pohod. Njej v čast so člani krajevne skupnosti poimenovali pohod, kateri vodi skozi vseh 10 vasi KS Metnaj. Organiziran je vsako zadnjo nedeljo v mesecu Marcu. Torej,

vljudno vabljeni 30.3.2014 ob 8:30 na zbirno mesto v Mekinje nad Stično, od koder se podamo v Metnaj, ter nato v Drmožnik in nadaljujemo pot skozi ostale vasi KS Metnaj proti našemu končnemu cilju, Pristavi nad Stično. Zaključek pohoda bo na Izletniškem turizmu Okorn.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!