Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Na 14. Viridin pohod


TURIZEM, OBVESTILA

| |
28.03.2014      23:19
A A

Na 14. Viridin pohodIzletnišk turizem Okorn, Pristava nad Stično
Izletnišk turizem Okorn, Pristava nad Stično
Deli:

V Ivankino goro ste vabljeni vsi, od daleč in blizu, zato, da spoznate lepote neokrnjene narave v Krajevni skupnosti Metnaj. Že Virida Visconti je vedela, kje je lepo. Na dolenjskem, natančneje pri Ivanki. Ivanka je bila dobra prijateljica Viride Visconti.  Dobrotnica stiškega samostana je živela v lovskem gradu, na Pristavi nad Stično. Anekdota nam govori o gospe s Pristave, katera je po svoji smrti podarila cekine za izgradnjo samostana, zato torej dobortnica

 

Spomin na Virido VIsconti vsako leto oživi, ko imamo pohod. Njej v čast so člani krajevne skupnosti poimenovali pohod, kateri vodi skozi vseh 10 vasi KS Metnaj. Organiziran je vsako zadnjo nedeljo v mesecu Marcu. Torej,

vljudno vabljeni 30.3.2014 ob 8:30 na zbirno mesto v Mekinje nad Stično, od koder se podamo v Metnaj, ter nato v Drmožnik in nadaljujemo pot skozi ostale vasi KS Metnaj proti našemu končnemu cilju, Pristavi nad Stično. Zaključek pohoda bo na Izletniškem turizmu Okorn.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!