Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
10°C | 16°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V soboto jesenski Dan kolesarjenja po Srcu ......


ŠPORT, TURIZEM, OBVESTILA

| |
18.09.2013      6:53
A A

V soboto jesenski Dan kolesarjenja po Srcu Slovenijefoto: www.srce-slovenije.si
foto: www.srce-slovenije.si
Deli:

Na pragu Ljubljane, v Srcu Slovenije, bo v soboto, 21septembra 2013,potekala rekreativna prireditev jesenski Dan kolesarjenja po Srcu Slovenije.Kolesarski izleti bodo potekali po štirih krožnih trasah različnih težavnostnih stopenj, s startom in zaključkom v Dolskem. Poti so prilagojene za družinske, gorske, treking in cestne kolesarje. Kolesarjenja se bodo udeležili tudipetdesetletniki, ki letos praznujejo v okviru projekta Abrahamov ključ Srca Slovenije in v svojo družbo vabijo tudi druge abrahame iz vse Slovenije.Registracija udeležencev bo ob 8.30 dalje pred podružnično šolo v Dolskem. Kolesarjenje se bo zaključilo do 15.30 ure s skupnim druženjem na prireditviJesenski sejem v Dolskem.

 

Trasa za cestno kolesarjenje (start ob 9. uri):

Dolsko – Litija – Šmartno pri Litiji – Bogenšperk – Radohova vas – Ivančna Gorica – Muljava – Krka (reka oz. izvir) – Žužemberk – Bič – Radohova vas – Ježce – Velika Kostrevnica - Šmartno pri Litiji – Malo Trebeljevo – Besnica – Dolsko (130 km, 6,5 ur)

 

Trasa za treking kolesarjenje (start ob 11.30):

Dolsko – Laze – Jevnica – Kresnice – Litija – Zavrstnik – Gozd Reka – Malo Trebeljevo – Besnica – Podgrad – Laze – Dolsko (50 km, 4 ure)

 

Trasa za gorsko kolesarjenje (start ob 13. uri):

Dolsko – Jevnica – Mala Štanga – Tuji Grm – Janče – Laze – Dolsko (22 km, 2 uri)

 

Trasa za družinsko kolesarjenje (start ob 14.30):

Dolsko – Kleče – Dol pri Ljubljani – Videm (krožna vožnja mimo OŠ Dol in Juba) – Zaboršt –  Zajelše – Podgora – Petelinje – Kamnica – Dolsko (8 km, 1 uro)

 

Startnina za udeležence znaša 12 EUR, za otroke pa 7 EUR. V startnino je vključen topel obrok na cilju na Jesenskem sejmu in domača kolesarska malica zadruge Jarina, ki jo sestavlja podeželska energijska tablica P.E.T., jabolko in živa voda iz Zdravilnega gaja Tunjice. Vsak udeleženec bo ob prijavi prejel tudikolesarski vodič »S kolesi po Srcu Slovenije« z natančnim zemljevidom z vrisanimi 32 kolesarskimi potmi in znamenitostmi, ki ga je izdal Razvojni center Srca Slovenije. Na prireditvi bodo podeljene tudi praktične nagrade tistim, ki bodo v okviru poletne kolesarske akcije prekolesarili vsaj eno od treh izbranih kolesarskih tur po Srcu Slovenije.

 

Organizator prireditve je Razvojni center Srca Slovenije s partnerji. Medijski partner prireditve je revija Bicikel. Več informacij o kolesarjenju po Srcu Slovenije na www.srce-slovenije.si.

 

Več informacij:

Ana Savšek, Razvojni center Srca Slovenije, d. o. o.

Kidričeva 1, 1270 Litija

E-pošta: ana.savsek@razvoj.si, telefon: 01 8962 710, 051 312 310

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!