Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
2°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
torek, 28.02.2017
5°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ko ni česa dati v lonec


SOSED SOSEDU, OSTALO

| |
20.12.2013      8:53
A A

Ko ni česa dati v lonecDeli:

Ob dejstvu, da je od vsega 2 milijona Slovencev  že lani zaprosilo vsaj enkrat za humanitarno pomoč 744.000 Slovencev (statistični podatek) in se bo ta podatek v letošnjem letu zagotovo približal milijonu ljudi  je razlogov za rdeči alarm  in konkretno  ukrepanje  državnih  oblastnikov,  več kot preveč.  Ker danes obeležujemo svetovni dan človeške solidarnosti , ki po besedah izvršne direktorice Slovenske filantropije Tereze Novak poudarja solidarnost kot način boja proti revščini in opozarja na pomen pomoči socialno ogroženim, bi bilo prav, da se tega zavemo, predvsem pa kaj storimo vsi, tako lokalni nosilci oblasti kot tisti  ki še zmoremo povezovati začetek meseca s koncem.


Poznam družine, ki živijo v naši sredini, kjer se brezposelna oče in mati iz dneva v dan srečujeta s težavo, kako nahraniti še dvoje lačnih otrok. Poznam mamo, ki za nedeljsko kosilo iz zelenjave, ki jo naprosi okoli sorodnikov, skuha enolončnico, po kateri se ji trga srce ob gledanju še vedno lačnih otroških oči. Poznam mamo, ki je srečna za svojega sina, da je športno aktiven pri klubu, saj se vsaj po tekmah pošteno naje...... Ker smo Slovenci ponosen narod,  in do zadnjega skrivamo svojo revščino, je resnica o slovenski revščini zagotovo še veliko hujša, kot jo kaže statistika.

 

Generalna skupščina Združenih narodov je leta 2005 20. december razglasila za svetovni dan človeške solidarnosti. »K  takemu  delovanju so posebej zavezane vlade, ki so se v t.i. tisočletni deklaraciji Združenih narodov zavezale k vrednoti solidarnosti kot pomembnemu vidiku mednarodnih odnosov. .. V Sloveniji je mednarodni dan človeške solidarnosti priložnost, da razmislimo, kako bomo konkretno pomagali socialno ogroženim družinam in posameznikom, ki so žrtve ekonomske in finančne krize, "  je ob svetovnem dnevu človeške solidarnosti za STA zapisal tajnik komisije Pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci Tadej Strehovec.

 

V razmerah, v kakršnih smo se znašli, je solidarnost do ljudi, ki živijo na robu preživetja, edino, kar trenutno lahko naredimo, obenem  pa  pozivamo tiste, ki odločajo o usodi naroda, da prenehajo spreminjati  slovensko delovno ljudstvo in našo deželo  v svetovne pomoči potrebno nekdanjo Abesinijo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!