Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Lahko se bodo zavlekle tudi v noč na četrtek. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Razmere v občini Ivančna Gorica za zdaj niso ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
10.11.2014      9:03
A A

Razmere v občini Ivančna Gorica za zdaj niso kritične, odgovorne službe v pripravljenostiDeli:

Obilno deževje je vplivalo tudi na razmere na območju občine Ivančna Gorica. Narasle vode so v petek poplavljale ravnice ob vodotokih, Štab Civilne zaščite občine Ivančna Gorica pa je bil z gasilskimi enotami v pripravljenosti.


V naši občini so vode začele naraščati in se počasi razlivati na običajnih poplavnih območjih že v četrtek. Močno sta narasli Krka in Temenica, prav tako Višnjica, ki se zaenkrat razliva po poljih, izstopa Muljavsko polje, ki že dolgo ni bilo tako v celoti poplavljeno. Odgovorne službe, ki so bile tekom petka na terenu ocenjujejo, da je ogroženost poplavne varnosti na zgornji meji, ni pa še kritično. Vse odgovorne službe so v stalni pripravljenosti.

Na voljo so protipoplavne vreče

Glede na vremensko napoved in opozorila za soboto in nedeljo Občina Ivančna Gorica in Štab Civilne zaščite Občine Ivančna Gorica obveščata občane, da je tudi med vikendom na sedežu Občine Ivančna Gorica mogoče prevzeti brezplačne protipoplavne vreče. Občani lahko pesek za vreče, prav tako brezplačno prejmejo v peskokopu Podsmreka. Vreče so namenjene zlasti občanom katerih objekti so izpostavljeni naraslim vodam. 

Kontaktna oseba za prevzem protipoplavnih vreč: 040/955-064 (Dejan).


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!