Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 9h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Izrezovanje buč v Mestnem koplaiišču Višnja ......


OBVESTILA

| |
30.10.2013      8:53
A A

Izrezovanje buč v Mestnem koplaiišču Višnja GoraDeli:

Noč čarovnic - novodobno, uvoženo praznovanje se je počasi prijelo tudi pri nas. Veselje nad izrezanimi bučami, ki v soju svetlobe mečejo zanimive, grozljive sence, imajo še posebej otroci, ki jih vabijo v četrtek, 31. oktobra 2013 od 9. do 12. ure na ustvarjalno delavnico izrezovanja buč v Mestno kopališče Višnja Gora. Na delavnico naj s seboj prinesejo buče, za ostalo pa bodo poskrbeli tam. Medtem ko bodo otroci ustvarjali, prisotnost staršev ni potrebna.

Za praznik čarovnic so na Mestnem kopališču Višnja Gora pripravili posebno akcijsko ponudbo za starše, ki bodo čakali otroke  Good Morning Halloween (kava+cedevita+rogljiček le za 2 evra, kakav ali čaj po 1 evro). 

 

"Noč čarovnic z našimi tradicijami nima nobene zveze. Izvira iz starih keltskih tradicij, potem pa je prišla z naseljenci v Ameriko, tam dobila marketinško vsebino in se v takšni obliki vrnila v Evropo," pojasnjuje etnolog Janez Bogataj. 


V Wikipediji pa piše: Noč čarovnic (znana tudi po angleškem izrazu Halloween) je praznik, ki ga predvsem v Zahodnem svetu obeležujejo v noči iz 31. oktobra na 1. november.V resnici predstavlja okrajšavo za »All Hallow's Eve oziroma Hallow Eve (Večer vseh svetih oziroma Večer pred vsemi svetimi).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!