Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Z delom začel tudi novi Nadzorni odbor občine...


OBČINSKI SVET, DOGODKI

| |
13.12.2014      17:48
A A

Z delom začel tudi novi Nadzorni odbor občineDeli:

Včeraj se je sešel na 1. redni (konstitutivni) seji v mandatnem obdobju 2014 – 2018 Nadzorni odbor Občine Ivančna Gorica. Osrednja točka dnevnega reda je bila konstituiranje Nadzornega odbora, odbor pa se je lotil tudi prvih nalog in obravnaval predlog proračuna Občine Ivančna Gorica za leto 2015 in predlog dela Nadzornega odbora za leto 2015. 


Občinski svet Občine Ivančna Gorica je na 2. redni seji (1.12.2014) imenoval člane Nadzornega odbora v naslednji sestavi: Martina Hrovat, Jože Sadar, Magdalena Urbančič, Milena Vrhovec in Zvonimir Zabukovec, na današnji prvi seji, pa so člani izmed sebe izbrali predsednika. Za novo predsednico je bila soglasno imenovana dosedanja predsednica Magdalena Urbančič. Urbančičeva, doktorica medicine, je javnosti znana kot direktorica Centra za zdravljenje bolezni otrok v Šentvidu pri Stični, sicer pa je aktivna tudi v političnem in javnem življenju občine Ivančna Gorica. V dveh mandatih je bila tudi občinska svetnica. 
Za strokovno in administrativno pomoč nadzornemu odboru, ki jo je dolžan zagotoviti župan z občinsko upravo, je župan določil Tatjano Markelj, vodjo pisarne župana. 

Naj omenimo, da je Nadzorni odbor občine najvišji organ nadzora javne porabe v občini. V skladu z zakonom ima naslednje pristojnosti: 

• opravlja nadzor nad razpolaganjem s premoženjem občine
• nadzoruje namenskost in smotrnost porabe sredstev občinskega proračun
• nadzoruje finančno poslovanje uporabnikov proračunskih sredstev

Nadzorni odbor v okviru svojih pristojnosti ugotavlja zakonitost in pravilnost poslovanja občinskih organov, občinske uprave, svetov krajevnih skupnosti, javnih zavodov, javnih podjetij in občinskih skladov ter drugih porabnikov sredstev občinskega proračuna in pooblaščenih oseb z občinskimi javnimi sredstvi in občinskim premoženjem ter ocenjuje učinkovitost in gospodarnost porabe občinskih javnih sredstev.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!