Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 03.12.2016

pretežno oblačno
Danes bo zmerno do pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem na severovzhodu države. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-2°C | 4°C
nedelja, 04.12.2016
-2°C | 4°C
ponedeljek, 05.12.2016
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Vabljeni na položitev temeljnega kamna za ......


OBČINSKE, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA

| |
28.05.2014      6:51
A A

Vabljeni na položitev temeljnega kamna za novo šolo in vrtec v ZagradcuDeli:

V Zagradcu se je v teh dneh začela gradnja ene največjih investicij v vsej zgodovini obstoja občine. Občina Ivančna Gorica se zaveda kako pomembna je izgradnja nove šole in vrtca za nadaljnji razvoj kraja in njegove okolice, saj šola ni le izobraževalna ustanova, temveč tudi središče krajevnega dogajanja. Izvajalec del skoraj 5 mio evrov vredne investicije je GPI Tehnika Novo mesto.

Vabljeni na položitev in blagoslov temeljnega kamna za novo podružnično šolo in vrtec v Zagradcu, v četrtek, 29. maja 2014, ob 17. uri. Temeljni kamen bo blagoslovil msgr. Andrej Glavan, predsednik Slovenske škofovske konference. Vabljeni! 


Nova šola namenjena devetletnemu šolskemu programu bo obsegala tri etaže. V kleti se bo kotlovnica za lesno biomaso in vsi tehnični prostori, v pritličju je načrtovan dvooddelčni vrtec, kuhinja, telovadnica in razredi za razredni pouk. V prvem nadstropju se bo nahajala knjižnica, uprava, multimedijski prostor in učilnice za drugo in tretjo triado. Tloris je zasnovan tako, da bo imel objekt notranji odprti atrij, ki bo nudil svetlobo učilnicam. Sestavni del objekta bo tudi telovadnica, ob šoli pa bo tudi zunanje igrišče. Nova šola bo tako postala center krajevnega in kulturnega delovanje v tem delu občine.

Po izgradnji bo šolo obiskovalo okrog 230-250 učencev, kar pomeni eden do dva oddelka na generacijo. Zagraškim šolarjem se bodo v novi šoli priključili tudi učenci podružnične šole na razredni stopnji v Ambrusu in Krki. S pridobitvijo športne dvorane pa bodo tamkajšnji krajani in društva v dolini reke Krke dobili možnosti za razvoj družbenega dogajanja.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4458


Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!