Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Srcu prijazna občina


KULTURA, OBČINSKE, DOGODKI

| |
15.09.2014      6:58
A A

Srcu prijazna občinaDeli:

Občina Ivančna Gorica in Svet župana za starosti prijazno občino sta prvi septembrski petek že drugo leto zaporedoma na Sokolski ulici v Ivančni Gorici priredila medgeneracijsko – kulturno srečanje pod geslom VSI SMO ENA GENERACIJA. Ob tej priložnosti je občina pristopila k projektu Srcu prijazna občina, ki vključuje 300 odstotkov večjo varnost občanov doma, na poti in v tujini. 


Uvodoma so zbrane nagovorili predsednica Sveta župana za starosti prijazno občino Milena Vrenčur, Ksenja Ramovš iz Inštituta Antona Trstenjaka, župan Dušan Strnad in predstavnik podjetja MiDS Andraž Ogorevc. Na ploščadi pred občinsko stavbo so se številnim obiskovalcem zvrstili nastopajoči vseh starostnih obdobij. Z nami so bili predstavniki Glasbene šole Grosuplje – Podružnica Ivančna Gorica, Kulturno društvo Harmonija, Srednja šola Josipa Jurčiča, otroci Vrtca Ivančna Gorica, Šentviški slavčki, Knjižnica Ivančna Gorica, Ljudski pevci Studenček in Plesna šola Guapa. Javnosti so se predstavili tudi oskrbovanci Dnevnega centra za starejše iz Šentvida pri Stični. 


Ob tej priložnosti sta župan in predstavnik podjetja MiDS d.o.o., podpisala pogodbo za večjo varnost občanov in občank Ivančne Gorice. Gre za projekt iHelp in s tem podelitev certifikata »Srcu prijazna občina« občini Ivančna Gorica. Od zdaj si lahko vsak občan naloži brezplačno aplikacijo za telefon in že z enim samim klikom na mobilnem telefonu pomagamo rešiti življenje sebi, družinskemu članu, prijatelju ali neznancu. S klikom skrajšamo tudi čas reševanja do desetkrat ali več. Naj omenimo, da v projektu Srcu prijazna občina v Sloveniji sodeluje že 18 občin.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!