Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 7h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Postavlja se črpališče pod Studencem v ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
07.05.2014      8:00
A A

Postavlja se črpališče pod Studencem v Ivančni GoriciDeli:

Po uspešno zaključeni izgradnji glavnega povezovalnega kanalizacijskega kanala skozi naselje Vir, se je včeraj ob cesti Ivančna Gorica – Šentvid, natančneje pod Studencem, začela gradnja črpališča Vir, ki se bo priključilo na obstoječe kanalizacijsko omrežje v Ivančni Gorici. 


Črpališče se bo priključilo na obstoječi centralni kanalizacijski kanal, ki gre proti centralni čistilni napravi na Mleščevem pri Ivančni Gorici. Črpališče bo izdelano v vodotesni izvedbi za potrebe fekalnih voda v kapaciteti 15.000 litrov, namenjeno pa bo prečrpavanju vode. Sestavljeno je iz lovilne rešetke, zadrževalne komore in črpalnega jaška. Odpadne vode bodo vanj pritekale preko kanalizacijskega sistema v zadrževalno komoro preko lovilnih rešetk, kjer se zadržijo večji delci, ki bi lahko poškodovali ali zamašili črpalke. Zadrževalna komora služi za kompenzacijo večjih dotokov odpadne vode in morebitnih izpadov delovanja črpalk. Črpalni jašek pa služi za montažo črpalk in tlačnega voda. Izgradnja podobnega črpališča se v kratkem načrtuje tudi na kanalizacijskem sistemu, ki se gradi v Višnji Gori. 


Seveda pa izgradnja kanalizacije na Viru še ni zaključena. Po izgradnji glavnega povezovalnega kanala in asfaltiranju glavne ceste skozi Vir, se po naselju Vir in deloma tudi v naselju Stična nadaljuje gradnja sekundarnega voda kanalizacije. 

Zgoraj omenjeni projekt delno financira Evropska unija in sicer iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete »Varstvo okolja – področje voda«, prednostne usmeritve »Odvajanje in čiščenje komunalnih voda«.


Vir (tekst in foto) http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4433
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
28.02.2017
Danes ni dogodkov.
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Turizem
24. Pohod po Jurčičevi poti
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Turizem
24. Pohod po Jurčičevi poti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.