Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
10°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Ivankin sejem s kulami


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
25.03.2013      14:40
1
A A

Na Ivankin sejem s kulamiDeli:

Sokolska v Ivančni Gorici je to soboto, 23. marca utripala v sejemskem vzdušju, ki ga je napolnjevalo skoraj štiri desetine stojnic in veliko število radovednežev in kupcev. Ponudba je bila nadvse raznolika, zanimiva, okusna, cvetna, velikonočna.  Včasih so take stvari, kot so jih ponujali na Ivankinem sejmu v Ivančni Gorici,  dolenjski kulčarji vozili po tujih tržnicah, največ v Trst, tokrat pa so zgodovinski primerki različnih kul in kulic prišli na Sokolsko in še popestrili  sejemsko dogajanje, ki mu je dajala takt Godba Stična.

 

Stojnice so se šibile pod ponudbo pridelkov s kmetij z ekološko in integrirano pridelavo, rokodelskih in unikatnih izdelkov ter domačih tekočih, mesnih in sladkih dobrot, narejenih po starih, potratnih receptih in takih po današnjih pravilih zdrave prehrane. Butarice iz bršljana, kot so jih delali včasih, ročno pletene košare, pa leseni zobotrebci in še kaj je bilo mogoče videti in kupiti. Tisti, ki ste zamudili, boste imeli priložnost prihodnje leto.

 

Ponudba raznovrstnega blaga na Ivankinem sejmu je iz leta v leto večja, kar dokazuje, da se tradicija (6. sejem po vrsti) v lokalni skupnosti »prijema«, pri čemer ima prav gotovo svoj doprinos organizirana tržnica, ki poteka vsako soboto ter po svojem kvalitetnem razvoju služi kot vzorčni primer dobre prakse za druge občine v Srcu Slovenije.

 

Več o Ivankinem sejmu naj povedo fotografije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Mojca Klemenčič
Mojca Klemenčič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Tržnico ob sobotah že leto dni obiskujem redno, Ivankin sejem pa sem letos obiskala prvič in
lahko izrečem samo pohvalo. Na Ivankinem sejmu sem dobila veliko vrst fižola pridelanega na
domači zemlji, kar sem že desetletje pogrešala. Hvala vsem pridelovalcem in organizatorjem.
Še tako naprej, saj to prebivalci občine potrebujemo.

08.04.2013 ob 7:12:44 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran