Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Ivankin sejem s kulami


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
25.03.2013      14:40
1
A A

Na Ivankin sejem s kulamiDeli:

Sokolska v Ivančni Gorici je to soboto, 23. marca utripala v sejemskem vzdušju, ki ga je napolnjevalo skoraj štiri desetine stojnic in veliko število radovednežev in kupcev. Ponudba je bila nadvse raznolika, zanimiva, okusna, cvetna, velikonočna.  Včasih so take stvari, kot so jih ponujali na Ivankinem sejmu v Ivančni Gorici,  dolenjski kulčarji vozili po tujih tržnicah, največ v Trst, tokrat pa so zgodovinski primerki različnih kul in kulic prišli na Sokolsko in še popestrili  sejemsko dogajanje, ki mu je dajala takt Godba Stična.

 

Stojnice so se šibile pod ponudbo pridelkov s kmetij z ekološko in integrirano pridelavo, rokodelskih in unikatnih izdelkov ter domačih tekočih, mesnih in sladkih dobrot, narejenih po starih, potratnih receptih in takih po današnjih pravilih zdrave prehrane. Butarice iz bršljana, kot so jih delali včasih, ročno pletene košare, pa leseni zobotrebci in še kaj je bilo mogoče videti in kupiti. Tisti, ki ste zamudili, boste imeli priložnost prihodnje leto.

 

Ponudba raznovrstnega blaga na Ivankinem sejmu je iz leta v leto večja, kar dokazuje, da se tradicija (6. sejem po vrsti) v lokalni skupnosti »prijema«, pri čemer ima prav gotovo svoj doprinos organizirana tržnica, ki poteka vsako soboto ter po svojem kvalitetnem razvoju služi kot vzorčni primer dobre prakse za druge občine v Srcu Slovenije.

 

Več o Ivankinem sejmu naj povedo fotografije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Mojca Klemenčič
Mojca Klemenčič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Tržnico ob sobotah že leto dni obiskujem redno, Ivankin sejem pa sem letos obiskala prvič in
lahko izrečem samo pohvalo. Na Ivankinem sejmu sem dobila veliko vrst fižola pridelanega na
domači zemlji, kar sem že desetletje pogrešala. Hvala vsem pridelovalcem in organizatorjem.
Še tako naprej, saj to prebivalci občine potrebujemo.

08.04.2013 ob 7:12:44 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.