Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

delno oblačno
Ponoči se bo jasnilo in jutro bo precej jasno, nekaj več oblačnosti je lahko v severovzhodni Sloveniji. Temperature bodo med 6 in 12 stopinj C.
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Že 9. tradicionalno srečanje krajanov Višnje ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.06.2014      7:03
A A

Že 9. tradicionalno srečanje krajanov Višnje GoreDeli:

Krajevna skupnost Višnja Gora, KUD Janez Cigler Višnja Gora, Klekljarska skupina Polžkice Univerze za tretje življenjsko obdobje Ivančna Gorica, Lovska družina, Turistično društvo in Prostovoljno gasilsko društvo Višnja Gora so v petek, 6. junija 2014 že 9. tradicionalno priredili srečanje krajanov Višnje Gore. 


Večer Višnjanov je edinstvena priložnost za druženje in izrekanje pohval tistim, ki so si jo v minulem letu še posebej zaslužili. Solidarnost enega najmanjših mest v Sloveniji se je letos izredno izkazala pri krvodajalski akciji in zbiranju pomoči za prizadete ob poplavah na Balkanu. Za prizadete v poplavah so zbrali 2700 kilogramov prehrambnih sredstev, ob tej priložnosti pa os jubilejna priznanja prejeli tudi krvodajalci. 


Zahvalo krajevni skupnosti in društvom, ki vsakoletno priredijo srečanje, je izrekel tudi župan Dušan Strnad. Kot je dejal, je večer domačih glasbenikov in avtorjev pravo krajevno snidenje, ki daje vtis, da je v Višnji Gori lepo in da tu živijo prijazni in dobri ljudje. Tudi v zadnjem letu se je kar nekaj investicij izvedlo v Višnji Gori, župan pa je krajanom predstavil tudi načrte za energetsko prenovo vrtca Polžek, nadgradnjo pa bo doživela tudi Podružnična šola Višnja Gora. Nagovor je sklenil z mislijo: »Če bomo držali skupaj, bomo lahko še veliko postorili v kraju. Kako uspešni pa bomo, pa je odvisno samo od nas samih.« Krajane je pozdravil tudi njihov predsednik krajevne skupnosti Luka Šeme


Kulturni program so popestrili Višnjanski fantje, Veronika Divjak z recitiranjem svojih pesmi, harmonikaš Luka Pric in Matic Krajnik s pevsko točko. Po končanem programu so za dobro razpoloženje poskrbeli Gorički lajkoši in seveda domači gasilci. V času krajevnega praznika, je bila v dvorani gasilskega doma razstava lovskih trofej članov Lovske družine Višnja Gora in klekljarskih izdelkov Klekljarske skupine Polžikice, ki deluje v okviru UTŽO Ivančna Gorica.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4471
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!