Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 01.03.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo oblačno, padavine se bodo krepile in zajele vso Slovenijo. V prvem delu noči bo še pihal zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. V drugi polovici noči in zjutraj lahko tudi zagrmi. Ohladilo se bo, meja sneženja se bo zjutraj spustila do nadmorske višine okoli 500 m, ob močnejših padavinah lahko tudi nižje. Prehodno bo zapihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju 7 stopinj C.
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 16h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tradicionalni Ivankin sejem na tržnici v ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, ZAVODI, OSTALO

| |
25.03.2015      15:08
A A

Tradicionalni Ivankin sejem na tržnici v Ivančni GoriciDeli:

Vabljeni na obisk že 8. Ivankinega sejma, v soboto, 28. marca 2015, med 8.00 in 12.00 uro na Sokolski ulici v Ivančni Gorici. Na osrednjem pomladanskem dogodku na ivanški tržnici bo na voljo pestra ponudba domačih pridelkov in izdelkov, na stojnicah pa bodo obiskovalci in kupci lahko občudovali in nakupili številne velikonočne dobrote. 


Prodajalci in razstavljavci bodo obiskovalcem ponudili številne domače dobrote in izdelke domače obrti, še posebej bodo mikavne tiste stojnice, ki bodo naznanjale prihajajoče velikonočne praznike. Manjkala pa ne bo tudi bogata ponudba cvetnih butaric.

Tudi letos nas bodo obiskali člani Turističnega društva Ivančna Gorica in nam s svojimi starinskimi vozili, t.i. kulcami prikazali kako je bilo na tržnici v starih časih. Obujali bomo tudi stare običaje, zato se boste lahko obiskovalci preizkusili v sekanju pirhov, umetniške duše pa si boste lahko ogledale prikaz krašenja velikonočnih pirhov.

Ob tej priložnosti bo naš častni občan in dolgoletni sodelavec občinskega časopisa Klasje gospod Leopold Sever, predstavil novo knjigo »Z rekordi prijetno in domače«, v katerih je zbranih sto novih dosežkov in presežkov iz vsakdanjega življenja občanov občine Ivančna Gorica. T.i. Klasjeve rekorde gospod Sever objavlja v časopisu Klasje.

Dogajanje na velikonočnem sejmu bodo s kulturnim programom popestrili člani Moškega pevskega zbora Prijatelji, Pevci ljudskih pesmi Studenček, Plesni klub Guapa, Glasbena šola Grosuplje – Podružnica Ivančna Gorica in harmonikarji iz Hrastovega Dola. 

Pridite na tradicionalni 8. Ivankin sejem!

 

Tekst in foto: Gašper Stopar

 

Fotografije z lanskega Ivankinega sejma
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
28.02.2017
Danes ni dogodkov.
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Turizem
24. Pohod po Jurčičevi poti
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Turizem
24. Pohod po Jurčičevi poti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.