Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Gregorjev sejem v Zagradcu


TURIZEM, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
09.03.2013      21:24
A A

Gregorjev sejem v ZagradcuGregorjev sejem
Gregorjev sejem
Deli:

V soboto, 9. marca 2013 se je na ploščadi pred trgovino Kmetijske zadruge Stična v Zagradcu  od  8. ure zjutraj odvijal Gregorjev sejem, ki ga je Turistično društvo Zagradec v sodelovanju s Kulturnim društvom Zagradec pripravilo že tretje leto po vrsti.  Kot je povedal predsednik TD Zagradec  Slavko Blatnik,  se je njihovemu vabilu tokrat odzvalo rekordno število ponudnikov izdelkov domače obrti,  domačih kmečkih dobrot in drugih rokodelcev iz doline reke Krke, ki so zasedli preko dvajset stojnic.  Organizatorji so bili zadovoljni tudi z obiskom, saj  je bil tržni prostor celo dopoldne poln. 

Obilno ponudbo suhomesnatih dobrot, medu in medice, domačega kruha in krofov, kmečkega orodja, pletenih košar, lesenih zabojev, brezovih metel, zobotrebcev in še bi lahko naštevali so si med drugim ogledali tudi  državni svetnik in predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije Cvetko Zupančič, župan Občine Ivančna Gorica Dušan Strnad, direktorica Kmetijske zadruge Stična Milena Vrhovec, predsednik Občinske turistične zveze Ivančna Gorica Pavel Groznik in drugi. 

Medtem ko je okoli Ljubljane in Novega mesta lilo, je v Zagradcu le škrofilo tja do pol dvanajste ure, ko si je večina obiskovalcev že potešila radovednost in nakupila, kar je želela. Potem pa so  tudi sredi Suhe krajine  krepko zajokali oblaki, ki najbolj vztrajnih niso pregnali, so pa množico nekoliko prikrajšali za veselo druženje.

Kaj je ponujal Gregorjev sejem v Zagradcu si lahko ogledate na fotografijah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
28.02.2017
Danes ni dogodkov.
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Turizem
24. Pohod po Jurčičevi poti
02.03.2017 | Tečaji in delavnice
Nazaj k naravnemu pridelovanju vrtnin
04.03.201 | Turizem
24. Pohod po Jurčičevi poti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.