Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Gregorjev sejem v Zagradcu


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
15.03.2014      21:12
A A

Gregorjev sejem v ZagradcuDeli:

4. Gregorjev sejem v Zagradcu je letos minill brez velikega pompa, nekaj desetin obiskovalcev pa je kljub temu lahko izbiralo med vsem tistim, kar sodi v spomladansko velikonočno ponudbo in še kaj. Ali je bilo toplo vreme, ki je ljudi zvabilo na njive, v gozdove in vinograde, krivo za nekoliko slabši obisk od lanskega, ali mogoče bolj slaba oglaševanost, Helena Žnidaršič - predsednica Aktiva podeželskih žena Zagradec, ni bila čisto prepričana, vsekakor pa so kmečke žene iz domačega okolja med glavnimi akterkami, da sejem postaja tradicionalen.

 

Stojnice, ki so jih zasedali večinoma že tradicionalni ponudniki, so se šibile pod težo domačih kmečkih orodij, raznovstnih pletenih izdelkov, lončenih posod, drobnih umetniških stvaritev iz različnih materialov, med katerimi je bil v ospredju les,  medenih dobrot, suhomesnatih izdelkov, domačega kruha....... Nekateri obiskovalci so strokovno izbirali "ta pravo" motiko, ki se mora v zemljo zapičiti že ob prvem zamahu, drugi so si priskrbeli košarico za velikonočni "žegn", še posebej  mlade dame in damice so občudovale razen nakit, za ekološko osveščene je bil med, pa kreme in mila iz naravnih sestavin,  domača jabolka in jajčka, in za moške najbolj mamljiva stojnica: z domačo salamo, klobasami in "špehom". Več pa si lahko ogledate na fotografijah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!