Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Festival Stična na široko odprl svoja vrata


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
30.11.2012      14:00
A A

Festival Stična na široko odprl svoja vrata


In smo ga dočakali! Že 13. Festival Stična se je pričel.


Deli:

V petek, 23. 11. 2012, je potekal glasbeni maraton in natečaj, na katerem so sodelovali: Lumberjack, Fireflies, Simon Urbas, Top Stripper, The Fallen Idea, Mama rekla, Tropski pingvini ter Netherworld, ki so postali tudi zmagovalci maratona.

To pa še ni bilo vse, saj je ljubitelje rocka potešila še skupina Panic Stricken, ki je tudi lanska zmagovalka maratona. In vse to še pred uradno otvoritvijo! Le-ta je potekala v soboto, 24. 11., v galeriji Muzeja krščanstva na Slovenskem. Priča smo bili otvoritvi razstave (instalacije) kreativnih študentov unikatnega oblikovanja ALUO Univerze v Ljubljani; Anje Radovič, Dana Adlešiča, Katarine Müller, Katje Špiler in Žive Božičnik Rebec. Kreativen pa je tudi sam naslov razstave in sicer «Keep Yourself Busy«.

Otvoritev so popestrili (pod vodstvom Polone Udovič, prof.) še člani Godalnega orkestra Kulturnega društva Stična, ki so za začetek zaigrali Ouverturo (Joubert), nadaljevali so z vsem znano Only you, Franka Sinatra (aranžer Polona Udovič, solo Tinkara Zajec in Zara Rijavec), ob kateri smo vsaj malo zabrundali ali pa zapeli vsaj v mislih. Prisluhnili smo še pesmi In the hall of the mountain king (Grieg) ter latvijski tradicionalni pesmi: Jurin prasa smalku tiklu. Prisostvovanje pri otvoritvi festivala je bil njihov debitantski nastop in lahko rečemo, da so ga opravili odlično.

Po končani otvoritvi smo sledili kar delovnemu naslovu razstave »Keep Yourself Busy«, ter se zato premaknili v Bar Jamo na etno koncert zasedbe Radio Zastava iz Italije. S svojim stilom, karizmo, najbolj pa seveda igranjem (slišali smo lahko tako pesmi z balkanskim prizvokom, »divje, gostilniške napeve«, kot tudi klasične pop pesmi) so nas prevzeli, da smo se vsaj malo, nekateri pa tudi bolj, pozibavali v ritmih glasbe.

Šele začetek, pa že toliko dogajanja. Tako pač je, ko v Stični poteka Festival Stična. Torej, pridružite se dogajanju še vi!

 

 

Avtorica: Teja Škufca

Foto: Tina Rus
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!