Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

oblačno
Popoldne bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, na severovzhodu bo pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 10°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Božiček v Šentvidu pri Stični


VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
15.12.2014      13:54
A A

Božiček v Šentvidu pri StičniDeli:

Minuli teden se je dobri mož Božiček ustavil tudi v Šentvidu pri Stični. Krajevna skupnost Šentvid pri Stični je v četrtek 11. decembra organizirala tradicionalno srečanje krajanov z obiskom Božička. 


Zbranim je dobrodošlico izrekel tamkajšnji predsednik krajevne skupnosti Vojko Urbas. Člani Otroške folklorne skupine Vidovo so poskrbeli za program ter skupaj z otroci s huronskim klicanjem pričakali Božička. Na poti iz Daljnega vzhoda je Božiček otrokom prenesel pozdrave njihovih vrstnikov iz Kitajske ter jih naučil osnov kitajskega jezika. Prijetno je združil s koristnim, saj so otroci poleg daril domov odnesli še nekaj znanja. Folkloristi so poskrbeli, da je Božiček kljub utrujenosti celo zaplesal na ritme domače glasbe. 


Imel je seveda veliko dela, saj je med otroke razdelil kar 250 daril. Preden pa je nadaljeval svojo pot se je ustavil še pri otrocih v Centru za zdravljenje bolezni otrok Šentvid pri Stični. Obljubil je, da se ob letu osorej zopet vrne.


Vir (tekst in foto): http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4649Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!