Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 16h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ivankin sejem 2014


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, OSTALO

| |
14.04.2014      13:28
A A

Ivankin sejem 2014Deli:

V soboto je v Ivančni Gorici potekal že sedmi Ivankin sejem, obarvan z velikonočno pomladansko ponudbo.  Sokolsko ulico je napolnjeval vrvež ljudi med številnimi stojnicami, ki so ponujale od zelenjavnih sadik,  cvetnih butaric, pletenih košar za žegen,  suhih salam in šunk, skute, sira, do  različnih rokodelskih izdelkov, drobnih umetnin in še marsikaj.

 

Na odru je potekal kulturno-zabaven program za otroke in odrasle; točke so privabljale mimoidoče kupce in radovedneže. Sejem vsako leto privabi več ljudi, k čemer je zagotovo pripomogla  tudi tradicija sobotnih tržnic v Ivančni Gorici. Ljudje se počasi navajajo oskrbovati z zelenjavo in sadjem lokalno, k temu dodajo še kaj posebnega ob priložnostih kot je Ivankin sejem.

 

Ob ponudbi žegnov, narejenih po starem, je na stojnici domačije Meglen,  gospa poskrbela za predstavitev  božjega drevca, Marijinih solz  in vedela marsikaj povedati o  starih povezavah med naravo in krščanskimi prazniki.

 

Letos so na sejem s kulami pripeljali nevestino balo, ki  je vsebovala od loncev in kozic do kolovrata in vsega ostalega, kar je včasih potrebovala kmečka gospodinja. V Kulturnem domu pa so si obiskovalci lahko ogledali slikarsko razstavo domačih ustvarjalk in ustvarjalcev ter izdelke na temo Velike noči, ki so jih ustvarili otroci iz OŠ Stična in podružničnih šol.

 

Tisti, ki ste sejem zamudili, boste imeli priložnost za obisk prihodnje leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!