Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Dan zemlje na ivanški tržnici


ŠOLSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
30.04.2015      21:55
A A

Dan zemlje na ivanški tržniciDeli:

V soboto 25. aprila je na tržnici v Ivančni Gorici potekal manjši tematski dan, na kateri je bila posebna ponudba v znamenju svetovnega Dneva zemlje (22. april), ki smo ga praznovali v minulem tednu. Tudi na ta način smo se lahko spomnili kako pomembna je skrb za planet na katerem živimo in nam daje hrano.


Obiskovalci so lahko obiskali stojnice z bogato ponudbo sadik in semen za vrt in okrasno cvetje. Manjkala ni niti bogata ponudba korit in posod za rože ter raznovrstno orodje za vrt in dom. Kako pomembna je naša skrb za okolje vedo tudi naši čebelarji, saj so na svoji stojnici pripravili brezplačna semena medovitih rastlin in sadik. 
Na svoji stojnici se je s sistemi za zbiranje deževnice in biološkimi čistilnimi napravami predstavljalo podjetje Armex iz Ivančne Gorice, prav tako pa je svoje izdelke domače in umetnostne obrti javnosti predstavila rokodelka Marjeta Baša iz Ambrusa. V času tržnice so se obiskovalci lahko preizkusili tudi na delavnicah izdelovanja cvetličnih venčkov za na glavo in tulipanov, pri čebelarjih pa so lahko najmlajši zasadili svoje sončnice in okrasili cvetlične lončke. 
Pestro sobotno dopoldne so s svojimi plesnimi in pevskimi nastopi pričarali otroci vrtca Ivančna Gorica iz enot Ivančna Gorica, Šentvid pri Stični in Višnja Gora, katerim je prisluhnil tudi redni obiskovalec ivanške tržnice, župan Dušan Strnad.


Tekst in foto: http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4840
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!