Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Cesta čez Vir se že asfaltira


PROMET

| |
24.04.2014      21:54
A A

Cesta čez Vir se že asfaltiraDeli:

Župan Dušan Strnad si je v petek ogledal na Viru pri Stični potek gradnje kanalizacijskega omrežja in asfaltiranje, ki se je začelo izvajati danes. 


Na Viru pri Stični se je pred kratkim že zaključila gradnja glavnega povezovalnega kanalizacijskega voda v dolžini 1.775 metrov, ki se bo priključil na obstoječe kanalizacijsko omrežje v Ivančni Gorici. Večji del kanalizacijskega voda je speljan po trasi glavne ceste čez naselje, ki se je danes začela asfaltirati. Tega bodo še posebej veseli stanovalci ob sami cesti. Cesta bo asfaltirana v enakem obsegu, kot je bila pred gradnjo kanalizacije. Načrti, da bi se po končani gradnji kanalizacije cesta razširila trenutno še niso izvedljivi, saj z lastniki zemljišč še ni uspelo skleniti vseh dogovorov za odkup zemljišč.


Uspešno pa se po naselju Vir in deloma tudi v naselju Stična izvaja izgradnja sekundarnega voda kanalizacije. Poleg tega pa po zgornjih »ulicah« Vira poteka tudi obnova vodovoda.


Zgoraj omenjeni projekt delno financira Evropska unija in sicer iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete »Varstvo okolja – področje voda«, prednostne usmeritve »Odvajanje in čiščenje komunalnih voda«.


Vir (tekst in foto) http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/?id=4417
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.