Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod tudi megleno, predvsem na Primorskem in Notranjskem bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. V vzhodni Sloveniji bo še delno jasno. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, v vzhodni Sloveniji do 16 stopinj C.
5°C | 11°C
petek, 24.02.2017
8°C | 9°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 8°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 10h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.

Ig

5°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vzpon na Triglav


TURIZEM

| |
22.08.2015      14:59
A A

Vzpon na TriglavNa vrhu Triglava
Na vrhu Triglava
Deli:

V petek dne 21.08.2015 smo se odpravili na dvodnevno gorsko turo, da osvojimo vrh Triglava (2864 m) in uspelo nam je.

Zgodaj zjutraj ob 5:00 smo se z avtomobili odpravili in na OMW Radovljica počakali še ostale kandidate, spili  jutranjo kavico, čaj in se odpravili proti Gorenjski v dolino Krme, kjer smo pustili avtomobile in nadaljevali pešpot  po gozdni cesti, čez obsežna prodišča, vzpenjali smo se skozi strnjen gozd in na višini 1763 m pastirski stan Prgarca prišli na travnato ravnico. Sledil je kratek počitek, malica, nato pa smo spet nadaljevali pot do pastirske koče na planini Zgornja Krma. Pot se je začela vse strmeje vzpenjati in povzpeli smo se do Konjskega sedla, s sedla pa smo nadaljevali pot v smeri Planike, kjer smo za prvi dan imeli postanek in prenočišče, ki ga je predhodno že rezerviral naš Franci P. Do Planike so tudi zelo dobro hodili najmlajši kandidati stari 8 let Matija, Anže in Jan P., za kar jim iskreno čestitamo za njihov podvig.  Ker je vreme dobro kazalo in so se meglice razpršile, smo se ustrezno opremili,  na glave poveznili čelade in oprtali varovalne pasove ter nadaljevali pot od Planike po markirni poti v smeri Triglava, se povzpeli do vstopa v plezalni del, nadaljevali pot po varovani zelo strmi grebenski poti in prišli do vrha.

Vrh Triglava je bil v meglici, tako da vidljivost ni bila najboljša.  Naredili smo nekaj posnetkov, se požigosali in počasi odšli  nazaj proti dolini naši postojanki Planika (2401 m). Bili smo že pošteno lačni, saj smo cel dan pili vodo,  jedli sendviče, čokoladice, rozine, da smo imeli energijo.

Zaželeli smo si nekaj toplega na žlico, vendar je za nekatere zmanjkalo hrane. Tisti, ki niso imeli rezerviranega ležišča, so spali na tleh, klopeh in na mizah. Mi pa smo imeli srečo in smo se lahko spočili in naspali.

Po zajtrku smo se počasi odpravili po poti  navzdol in proti domu. Po poti smo srečavali ovce, poslušali zvončkljanje kravjih zvoncev, vmes smo klepetali in posijalo je toplo sonce. Pot je bila kratkočasna in kmalu smo prispeli do parkirišča, kjer so nas čakali jekleni konjički. Z vrha smo prišli polni lepih vtisov, veliko doživeli, tako da nam bo ostala odprava na Triglav v lepem spominu.

Vesna Novak

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA IG
Številka: 1/2017
Izšla: 17.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
26.02.2017 | Tečaji in delavnice
Najdiva se
23.02.201 | Ostalo
Mostiščar − rok za oddajo gradiv
23.02.2017 | Turizem
Predavanje Najnovejše najdbe v Podkraju in antična ižanska imena
26.02.2017 | Tečaji in delavnice
Najdiva se

Bodite prvi pri oddaji mnenja.