Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla, popoldne pa bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.

Ig

6°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zimski izlet na Debelo peč, 2015


ŠPORT, TURIZEM

| |
15.03.2015      5:44
A A

Zimski izlet na Debelo peč, 2015Deli:

Zgodaj zjutraj so se štirje pohodniki odpeljali proti razžarjenim Julijcem. Pogled na bele vrhove, obsijane z rdečim jutranjim soncem, je bil krasen uvod v nedeljski dan.

 

Izhodišče je bilo parkirišča v bližini planine Zajavornik na Pokljuki. Pot pelje skoraj po sredini te planine. Levo in desno veliki travniki pokriti z belim snegom, temperatura pa je bila dovolj nizka, da je pod čevlji škripalo, zima. Nadaljevali so skozi gozd proti Blejski koči. Pot je bila uhojena, nič poledenela, tako da so bili kar malce presenečeni, kako hitro smo do koče prišli. Po kratkem okrepčilu smo nadaljevali v smeri 2014 m visoke Debele peči. Gozd je bil za njimi, odprl se je pobeljen visokogorski svet. Tudi tu je bila pot uhojena, na izpostavljenih mestih je vlekel veter. Do vrha so srečali malo planincev. Nagrajeni so bili s krasnim razgledom na vse strani. Triglav, malo pod njim Kredarica, Rjavina, po dolini Krme in Kota do Mojstrane, pa navzgor na Karavanke, in po njih na Kamniške alpe, spodaj malce meglen Bled, pa oddaljena Sorica, Kobla, bližnji Viševnik, Triglav, pod njim Kredarica, ... Kolikokrat sem se sam zavrtel, ne vem. Nato so po isti poti sestopili do odcepa za bližnji vrh Brda, 2008 m. Seveda so splezali tudi na Brda in čez ter se po drugi poti spustili do Blejske koče. Če so bili zjutraj skoraj edini gosti, pa sedaj ni bilo več tako. Koča je bila polna obiskovalcev vseh generacij. Po daljšem in zelo okusnem okrepčilu so nadaljevali z vračanjem po isti poti proti izhodišču. Tudi pri vračanju niso imeli težav. Če je že kdo pristal na zadnjici, je bilo to samo in zgolj samo zaradi zmehčanega snega. Tudi planina Zajavornik je oživela, klopce niso bile več prazne, v daljavi pa se je našel tudi kakšen tekač na smučeh. Še par korakov in izleta je bilo konec.

Zadovoljni in dobre volje so se vrnili pod vznožje Krima.

 

P.S. Barvo snega na drugi strani Triglava bodo odkrivali na dvodnevni turi v aprilu oz. maju

Marjan Blatnik

 

 

Spremljajte nas tudi na naši spletni strani PD Krima www.pdkrim.si in naši facebook strani https://www.facebook.com/pdkrim.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Planinsko društvo KRIM? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Planinsko društvo KRIM
Planinsko društvo KRIM
Troštova ulica 5
Tel:
OBČINA IG
Številka: 3/2017
Izšla: 14.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.