Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.

Ig

-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Sestanek županov 3A razvojne osi


OBČINSKE

| |
09.11.2015      11:58
A A

Sestanek županov 3A razvojne osiDeli:
V petek, 6. novembra je bil na Igu, sklican sestanek županov 3A razvojne osi. Prisotni župani 10 občin od 13 so bili:Občina Bloke, župan Jože Doles, Občina Grosuplje, župan dr. Peter Verlič, direktor občinske uprave Dušan Hočevar, Občina Ig, župan Janez Cimperman, direktor občinske uprave Janez Miklič, Občina Kostel, županja Lili Butina, Občina Kočevje, direktorica občinske uprave Lili Štefanič, Mestna občina Ljubljana, podžupan Dejan Crnek, Marjan Gajšek, Občina Loški Potok, župan Ivan Benčina,  Občina Ribnica,  župan Jože Levstek, Občina Sodražica, župan Blaž Milavec, Občina Škofljica, župan Ivan Jordan, in  KGZS Franc Prelesnik. 
V svoji razpravi so bili prisotni zelo ostri glede obravnavane problematike in nezanimanje politike do prometne ureditve v tem delu Slovenije. Ugotovili so, da je bilo od predlaganih ukrepov iz leta 2011, realiziranih le nekaj, med njimi obnova dotrajane Ižanske ceste. Številni drugi cilji in roki so medtem že potekli in ostali nerealizirani. Župani so izpostaviti pomen prometne ureditve za razvoj občin vključenih v 3A razvojno os. Želijo si umestitev tega projekta v državni prostorski načrt, saj se bi s tem zagotovila pretočnost in prometna razbremenitev občin Škofljica, Grosuplje in Iga. 
Župani so bili v svojih zahtevah, katere bodo posredovali Ministrstvu za infrastrukturo ostri, saj zahtevajo, da se projekt štiripasovnice nadaljuje. Prav tako so župani izrazili nezadovoljstvo, saj po diplomatski poti ne dosežejo veliko, zato so pripravljeni na ostrejše ukrepe, s katerimi bodo opozorili na problematiko.
Župan Občine Škofljica je predstavil prometni projekt, za ureditev ceste do Špice, sofinanciran s strani RS, MOL in Občine Škofljica. Župan Občine Grosuplje, Peter Verlič in direktor občinske uprave Dušan Hočevar sta predstavila projekt priključka Šmarje Sap, ki bo posledično tudi razbremenil Škofljico.
Potrjeni sklepi s točno določeno časovnico, bodo posredovani Ministrstvu in župani so odločni, da jih bo država umestila v državni prostorski načrt.
Ob tem so izpostavili tudi problematko medvedov na omenjenem območju.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ig!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA IG
Številka: 8/2016
Izšla: 17.11.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.