Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14 stopinj C.
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Oman – raznolika in barvita popotniška dežela...


TURIZEM, SOSED SOSEDU

| |
26.05.2014      14:34
A A

Oman – raznolika in barvita popotniška dežela


Horjul, 8. maj – V prijetnem kotičku Knjižnice Horjul je potekalo potopisno predavanje, na katerem je popotnica Nina Kogej zbranim predstavila utrip manjše arabske države Oman.


Deli:

Bliža se čas dopustov, zato so potopisna predavanja še toliko bolj aktualna, saj si izbiramo destinacijo za potovanje oziroma počitnikovanje.

Knjižnica Horjul je tokrat gostila Horjulko in navdušeno popotnico Nino Kogej, ki je zainteresirani javnosti skozi sliko in besedo podala nekaj zanimivih in koristnih informacij, predvsem pa svoje doživljanje prijetne arabske države Oman. Tja sicer ni priporočljivo potovati v prihajajočih poletnih mesecih, saj zna biti vročina neznosna, bolj prijetno je proti koncu in v začetku leta, ko so dnevi topli in noči sveže. To je vredno upoštevati, še posebno če potujemo tako kot Nina – iznajdljivo, skromno in poceni. Oman je namreč dežela, ki postaja turistično vse bolj zanimiva, usmerjena v luksuzni turizem, zato sta se Nina in njen mož tokrat odločila, da večino noči prespita pod milim nebom in se poslužita kampiranja, ki je tudi sicer izredno značilno za to deželo. Nekajkrat sta prenočila tudi v zavetju velikih puščavskih sipin, ki bodo za vedno ostale v njunem spominu, posebno zato, ker ju je neskončna puščava Vahiba spomnila na dejstvo, da se z naravo ne da meriti. Kolovozi se namreč kaj hitro izgubijo in edino, kar ti ostane in je tudi najbolj zanesljivo, je orientacija po soncu. Toda ne le spanje pod neopisljivim ozvezdjem in vožnja po številnih sipinah in neoznačenih poteh, ki sta jih prevozila z najetim terenskim vozilom, temveč tudi prijazni in radodarni beduini, zamišljene kamele in le redke oaze na eni strani dežele ter na drugi strani mesta, polna moških, saj ženske skrbijo za dom in otroke, velike arabske tržnice, kjer se za sveže ribe, zelenjavo, sadje in kose mesa baranta in prekupčuje, in konec koncev bogata kultura pletenja preprog, lončarjenja in še marsičesa, kar se človek lahko nauči od nadvse prijaznega in še izjemno tradicionalnega prebivalstva Omana, so utrinki, ki v popotnikovih zapiskih ostanejo zapisani za vedno.

Ninine zapiske in čudovite fotografije je mogoče najti in prebrati na njeni spletni strani http://www.nina-potuje.com, kjer boste našli odgovor na marsikatero vprašanje, s katerim se srečuje popotnik ali zgolj vedoželjen človek.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv, nk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.