Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Dopoldne bo oblačno in deževno. Meja sneženja bo v južni Sloveniji nad 1400 m nadmorske višine, drugod pa med 800 in 1200 m. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Popoldne bodo padavine slabele in do večera povsod ponehale. Od zahoda se bo začelo jasniti. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 stopinj.
7°C | 9°C
sobota, 22.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Oman – raznolika in barvita popotniška dežela...


TURIZEM, SOSED SOSEDU

| |
26.05.2014      14:34
A A

Oman – raznolika in barvita popotniška dežela


Horjul, 8. maj – V prijetnem kotičku Knjižnice Horjul je potekalo potopisno predavanje, na katerem je popotnica Nina Kogej zbranim predstavila utrip manjše arabske države Oman.


Deli:

Bliža se čas dopustov, zato so potopisna predavanja še toliko bolj aktualna, saj si izbiramo destinacijo za potovanje oziroma počitnikovanje.

Knjižnica Horjul je tokrat gostila Horjulko in navdušeno popotnico Nino Kogej, ki je zainteresirani javnosti skozi sliko in besedo podala nekaj zanimivih in koristnih informacij, predvsem pa svoje doživljanje prijetne arabske države Oman. Tja sicer ni priporočljivo potovati v prihajajočih poletnih mesecih, saj zna biti vročina neznosna, bolj prijetno je proti koncu in v začetku leta, ko so dnevi topli in noči sveže. To je vredno upoštevati, še posebno če potujemo tako kot Nina – iznajdljivo, skromno in poceni. Oman je namreč dežela, ki postaja turistično vse bolj zanimiva, usmerjena v luksuzni turizem, zato sta se Nina in njen mož tokrat odločila, da večino noči prespita pod milim nebom in se poslužita kampiranja, ki je tudi sicer izredno značilno za to deželo. Nekajkrat sta prenočila tudi v zavetju velikih puščavskih sipin, ki bodo za vedno ostale v njunem spominu, posebno zato, ker ju je neskončna puščava Vahiba spomnila na dejstvo, da se z naravo ne da meriti. Kolovozi se namreč kaj hitro izgubijo in edino, kar ti ostane in je tudi najbolj zanesljivo, je orientacija po soncu. Toda ne le spanje pod neopisljivim ozvezdjem in vožnja po številnih sipinah in neoznačenih poteh, ki sta jih prevozila z najetim terenskim vozilom, temveč tudi prijazni in radodarni beduini, zamišljene kamele in le redke oaze na eni strani dežele ter na drugi strani mesta, polna moških, saj ženske skrbijo za dom in otroke, velike arabske tržnice, kjer se za sveže ribe, zelenjavo, sadje in kose mesa baranta in prekupčuje, in konec koncev bogata kultura pletenja preprog, lončarjenja in še marsičesa, kar se človek lahko nauči od nadvse prijaznega in še izjemno tradicionalnega prebivalstva Omana, so utrinki, ki v popotnikovih zapiskih ostanejo zapisani za vedno.

Ninine zapiske in čudovite fotografije je mogoče najti in prebrati na njeni spletni strani http://www.nina-potuje.com, kjer boste našli odgovor na marsikatero vprašanje, s katerim se srečuje popotnik ali zgolj vedoželjen človek.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv, nk

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.