Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
petek, 28.04.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V tednu dni do dveh kolajn


ŠPORT

| |
18.06.2015      11:59
A A

V tednu dni do dveh kolajn


Horjul, 10. junij – Tomaž Gerbec iz Zaklanca se že dolgo časa rekreativno ukvarja s tekom. Svoj interes je kronal konec maja oziroma v začetku junija, ko je v tednu dni osvojil dve medalji.


Deli:

Konec maja se je udeležil teka na Drenovem Griču, kjer je sedemkilometrsko traso pretekel v 33 minutah in 10 sekundah ter s tem slavil v svoji kategoriji (od 30 do 40 let). Že čez teden dni, 6. junija, se je podal na tradicionalni tek okoli Krajevne skupnosti Bevke, kjer je ravno tako izbral sedemkilometrsko traso ter jo pretekel dobre pol minute počasneje kot na Drenovem Griču, a kljub temu uspeh ni izostal, saj je osvojil 2. mesto v svoji kategoriji. »Seveda sem vesel, kajti rezultata sta plod mojega treniranja. Zadnja tri leta se namreč kar temeljiteje ukvarjam z njim, tečem vsaj petkrat na teden, imam tudi svojega osebnega trenerja,« pravi Tomaž, ki ni član nobenega kluba, ker mu to po njegovih besedah daje več svobode. Večino treningov opravi v okolici doma ali na poti v vrhniški Star maln, pa tudi na stadionu ljubljanske fakultete za šport. Za letos načrtuje udeležbo na švicarskem Grand Prixu v Bernu ter nastop na bavarskem teku v Nemčiji, kjer mu je medalja že dvakrat ušla za las. »Imam dovolj volje, kondicije, borbenosti in odlično telesno pripravljenost, da se vrnem s kolajno. Upam le, da do takrat najdem še kakšnega sponzorja, saj udeležba na tovrstnih mednarodnih tekmovanjih ni ravno poceni,« še dodaja Tomaž, ki sicer dela v živilski industriji in o katerem bomo zagotovo še brali v Našem časopisu.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.