Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pomahali smo kolesarjem na maratonu Franja


ŠPORT

| |
14.06.2016      22:13
A A

Pomahali smo kolesarjem na maratonu FranjaDeli:

Največja rekreativna kolesarska prireditev v Sloveniji je bila letos izpeljala že 35. Davnega leta 1982 so kolesarji opravili prvi krog in mu na pobudo Toneta Fornezzija – Tofa nadeli ime Maraton Franja. V vseh teh letih je dogodek napredoval tako po številu udeležencev kot tudi prepoznavnosti. In iz družabnega dogodka je prerastel v pravi športni spektakel. Tridnevna športna prireditev je letos potekala od 10. do 12. junija. Tudi tokrat jo je tradicionalno odprl petkov kronometer iz Ljubljane v Domžale, vrelišče dogajanja pa je potekalo v nedeljo, ko sta bila na ustaljeni trasi na sporedu Velika (156 km) in Mala Franja (97 km). Lep del trase slednje že tradicionalno poteka po horjulski dolini. Kolona kolesarjev – mladih, starih, odlično, dobro in malce slabše pripravljenih, se je vila skozi naselja horjulske občine, ob cesti je bilo na mnogih krajih uzreti navijače, ki so prišli spodbujat in pozdravljat vztrajne kolesarje. Kar 2360 kolesarjev je letos sodelovalo na maratonu in od teh se jih je kar 1260 peljalo po regionalni cesti skozi občino Horjul. Brez dvoma se je med njimi našel kakšen vpliven funkcionar, ki bi lahko ocenil, da regionalna cesta Ljubljana–Dobrova–Horjul na mnogih odsekih potrebuje preplastitev, če ne zaradi drugega, zaradi varnosti kolesarjev.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.