Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 13°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Naša ekstremista prejela nagrado za izjemen ......


ŠPORT

| |
10.01.2013      11:14
A A

Naša ekstremista prejela nagrado za izjemen športni dosežek


Aleš Muha in Simon Rožnik, ki sta sredi lanskega poletja v enem dnevu osvojila "dva Triglava" (v manj kot 24 urah jima je uspelo priti z najgloblje točke slovenskega morja na vrh Triglava), sta prejela nagrado združenja Pustolovec Rajd, ki letno podeljuje nagrade za ekstremne telesne preizkušnje.


Aleš Muha in Simon Rožnik
Aleš Muha in Simon Rožnik
Deli:

Na letnem srečanju oziroma Večeru Avanture, kot imenujejo omenjeni dogodek, ki se je odvijal 6. decembra na fakulteti za šport v Ljubljani, sta prejela medalji in spominsko plaketo. Ta ju bo še dolgo spominjala na prijeten večer, na dolge in intenzivne priprave pa tudi na izjemni športni dosežek.

Poleg Aleša in Simona so na Večeru Avanture nagrade prejeli tudi:

• Igor Stropnik za projekt Skandinavija, v sklopu katerega je s 3,9 metra dolgim jadralnim napihljivim katamaranom z najsevernejše točke Evrope (Nordkapp na Norveškem) prijadral do Stockholma na Švedskem.

• Ruth Podgornik Reš, na žalost zdaj že preminula ultramaratonka, ki je predstavila Junglemarathon 2012, to je sedemdnevna, 250 km dolga ultramaratonska preizkušnja po mehkih prostranstvih tropske Brazilije.

• Marin Medak za projekt Tušmobil TransAtlantik 2012, v sklopu katerega je štiričlanska slovensko-britanska ekipa v 45 dneh in 15 urah preveslala več kot 4.700 km in tako pripotovala s Kanarskih otokov do Barbadosa.

• Peter Vrčkovnik, vodja tekmovanja Adventure Race, ki je lani praznovala 10-letnico delovanja v Sloveniji.

Veseli smo, da sta se med peščico ekstremnih športnikov, ki so s svojimi dosežki pomembno zaznamovali leto 2012, uvrstila tudi Aleš in Simon.

 

ŠD Extrem

Foto: Lucija Rus

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.