Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
2°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Marolt nadaljuje s tekaškimi uspehi


ŠPORT

| |
19.08.2016      10:39
A A

Marolt nadaljuje s tekaškimi uspehiFoto: Anže Malis
Foto: Anže Malis
Deli:

Devetinštiridesetletni Jože Marolt iz Horjula, ki se že tretje leto intenzivno ukvarja s tekom, je poleti odtekel kar nekaj tekov, med njimi tudi dva v sosednji Avstriji. Ob Osojskem jezeru je bil v splošnem seštevku četrti, v svoji kategoriji je zmagal. V družbi 2000 tekačev je odtekel tudi progo okoli Fakeer seeja, kjer je bil v absolutnem seštevku deveti, v svoji kategoriji pa drugi. »Tujina je bila zame odlična izkušnja, sploh v Avstriji, kjer je organizacija na vrhunskem nivoju, pozornost gledalcev do nas, tekačev pa neverjetna. Očitno se zelo dobro zavedajo, da so naši uspehi prigarani,« je nastopa pri naših severnih sosedih za Naš časopis pokomentiral Marolt.

Udeležil se je tudi nekaj slovenskih tekmovanj, med drugim v Litiji in Ribnici, tako rekoč skoraj ni bilo vikenda, ko ne bi pretekel ciljne ravnine katerega od tekmovanj in osvojil medalje: »Za dober teden dni sem nato skočil še na dopust na Lošinj, kar sem ponovno s pridom izkoristil za trening, sedaj pa se že pripravljam na jesenska tekmovanja, zlasti pa na Ljubljanski maraton, kjer bom odtekel 21 km. Ciljam na osvojitev naslova državnega prvaka v svoji kategoriji.« Če mu bosta zdravje in telo dopuščala, bi se prihodnje leto rad pomeril na maratonu.

 

Gašper Tominc, foto: arhiv JM
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.