Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ekstremovci z Lipkom zabili prvi koš na ......


ŠPORT

| |
17.09.2013      10:54
A A

Ekstremovci z Lipkom zabili prvi koš na Triglavu


Lipko, uradna maskota letošnjega evropskega prvenstva v košarki, se je ob začetku prvenstva odločil, da bo košarkarsko vročico zakuhal tudi na Triglavu. Ker je koš, narejen posebej za to priložnost, kljub temu tehtal skoraj 100 kg, je za pomoč prosil nekaj fantov iz Ekstrema, da so mu pomagali izpeljati to noro zamisel.


Deli:

Skupina šestih fantov se je odpravila na pot v petek, 30. avgusta. Vsak od njih si je na hrbet poveznil kar 20-kilogramski tovor in se z obteženim korakom podal proti cilju. Odprava se je že do večera povzpela na Kredarico, kjer je tudi prenočila, potem pa je naslednji dan ob šestih zjutraj zavzela vrh Triglava. Tam so ekstremovci postavili košarkarski koš in najbolj nora zamisel se je uresničila – Lipko je že v prvem poskusu zadel koš, ki je bil obenem tudi prvi doseženi koš na Triglavu doslej. Video in fotografije z odprave si je mogoče ogledati na različnih spletnih straneh, npr. na www.kzs.si in www.ekstrem.eu.

Koš na Triglavu pa ni bil ne prvi ne zadnji spektakularni dogodek letošnjega košarkarskega prvenstva v organizaciji Ekstrema – pred tem so pripravili že košarkarske tekme ob žrebanju skupin v Postojnski jami in na splavu v Koprskem zalivu, 300 metrov od obale. Ekstrem je tako odločno pripomogel k temu, da se bo Eurobasket 2013 vsem dobro vtisnil v spomin – ne le po odličnih rezultatih slovenske reprezentance, temveč tudi po izvirnih spremljajočih dogodkih.

VM

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.