Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 21°C
petek, 31.03.2017
7°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dirka na Koreno – šestnajstič


ŠPORT

| |
14.10.2016      1:15
A A

Dirka na Koreno – šestnajstič


Horjul, 17. september – V organizaciji horjulskega kolesarskega kluba Zapravljivček je potekala 16. kolesarska dirka in 7. gorski tek na Koreno. Našteli so preko petdeset rekreativnih športnikov.


Deli:

Da pravi športniki slabega vremena ne poznajo, se je pokazalo tokrat. Čeprav je mokra asfaltna podlaga pričala o nedavni dežni plohi, se je pol ure po dvanajsti pred startno črto zbrala mala množica tekačev. Ko je predsednik Kolesarskega kluba Zapravljivček Robi Šušteršič naznanil začetek teka, se je na progo podalo 19 tekačev in tekačic. Zahtevno tekaško progo je najhitreje pretekel Blaž Oblak, ŠD Špik Lučine, ki je 2,8 kilometra z višinsko razliko 350 metrov pretekel v času 17,32. Za njim so na cilj pritekli še Jure Trček, Primož Jereb, Jan Trček, Marolt Jože in drugi. Med ženskami je ciljno črto najhitreje prečkala Urša Trobec, sledili sta ji Natalija Oberč Grmek in Darja Klemen. Z gorskim tekom so nekateri svoje športno tekmovanje za ta dan zaključili, drugi pa so se odpravili proti Športnemu parku Horjul, kjer je bil start druge tekmovalne discipline – kolesarjenja. Od tu se je na ovinkasto cesto pognalo 43 kolesarjev in kolesark. Tempo je ves čas narekoval Jani Prešeren, sicer večkratni državni prvak in nekajkratni zmagovalec Pokala Slovenije. Ta je na cilj prišel s časom 14,12, z manj kot minuto zaostanka pa so mu sledili Miha Alič, Boštjan Habič in Tilen Potisk. Med ženskami si je naziv zmagovalke s časom 17,15 prikolesarila Aja Opeka, na stopničkah pa sta ji družbo delali še Tina Maček in Nina Oražem. Kolesarsko progo, dolgo 5,8 kilometra, so prav vsi tekmovalci prekolesarili v manj kot pol ure. Tako je bil pri mnogih osebni rezultat zaradi spopada s samim seboj zadosten razlog za veselje, drugi pa so potrditev o uspehu prejeli na uradni razglasitvi, ki je tokrat prvič potekala na Občinskem trgu. Najprej je organizator nagradil udeležence tradicionalne kolesarske akcije, ki so se vzpenjali na Koreno od 1. maja do 1. septembra. Poleg že tradicionalno najbolj vztrajnega Branka Vrhovca je 123 vzponov opravil tudi Urban Vochl, tretjeuvrščeni Gorazd Petkovšek pa se je na Koreno podal 102-krat. Pod akcijo se je letos podpisalo preko trideset kolesarjev, ki so skupaj opravili 697 vzponov. Sledila je podelitev odličij vsem najboljšim v posameznih kategorijah in disciplinah – gorski tek, kolesarska dirka in duatlon. Zaslužene medalje oziroma pokale ter praktične nagrade sta podelila predstavnik KK Zapravljivček ter župan Janko Prebil. Najbolj okusna nagrada pa je bila namenjena prav vsem sodelujočim tekmovalcem, rekreativnim tekačem, tekačicam, kolesarjem in kolesarkam, ki so z vzponom na Koreno prispevali drobec k uspešnemu in prijetnemu športnemu dogodku v Horjulu. Vsi uradni rezultati so objavljeni na spletni strani Kolesarskega kluba Zapravljivček Horjul: http://www.zapravljivcek.si/index.php/dirka-na-koreno/68-16-kolesarska-dirka-in-7-gorski-tek-na-koreno.

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.