Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.02.2017

oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem ter v delu osrednje in južne Slovenije pretežno oblačno in povečini suho. Drugod bo delno jasno. Čez dan bo začel pihati jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v vzhodni Sloveniji do 14 stopinj C.
3°C | 10°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 11°C
petek, 24.02.2017
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 9°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tudi v Evropi zaskrbljeni nad stanjem ......


SOSED SOSEDU

| |
07.12.2013      12:10
A A

Tudi v Evropi zaskrbljeni nad stanjem pravosodja v SlovenijiDeli:

Politična skupščina EPP (Evropske ljudske stranke) je 13. 11. 2013 soglasno sprejela Resolucijo o Sloveniji, v kateri izraža podporo SDS kot ključni politični sili v državi ter izraža pričakovanje, da bo sodni proces proti njenemu predsedniku Janezu Janši zaključen v obljubljenem 3-mesečnem roku in da se bo v pritožbenem postopku upoštevala temeljna človekova pravica do poštenega sojenja.

EPP v resoluciji izraža pričakovanje, da sodni proces ni namenjen izločitvi predsednika SDS iz politične konkurence, ter apelira na Svet Evrope, OVSE in druge pristojne evropske institucije, naj spremljajo nadaljnji potek procesa ter skrbijo za skladnost postopkov z vladavino prava in s splošnimi evropskimi sodnimi standardi.

Sam sem kot predsednik državnozborske Komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb opozoril tudi na dvomljivo ravnanje državnega tožilstva, ki je pred kratkim odredilo finančno preiskavo Janeza Janše. Sprašujem se namreč, zakaj tožilstvo do sedaj ni sprožilo takšnih postopkov proti ljudem, ki so v Sloveniji odtujili veliko premoženja, npr. tajkunom, zakaj se tega ni poslužilo v primeru Tošić, verjetno tudi ne v primeru Lovše, prav tako ne v primeru nekdanjega predsednika Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića, za katerega je tudi KPK ocenila, da za več kot 2 milijona evrov vredno premoženje ne more dokazati izvora. Takšno delovanje kaže na bolezensko stanje našega pravosodja.

Upamo, da bo imela sprejeta resolucija dolgoročno pozitivne posledice na normalizacijo razmer v Sloveniji, saj prihaja iz vrst najmočnejše politične sile v Evropi. EPP namreč vodi Evropski svet in Evropsko komisijo, njene članice pa večino vlad v Evropi, vključno z Nemčijo, motorjem evropskega gospodarstva. To evropsko okolje, ki SDS prepoznava kot ključno reformno politično silo v Sloveniji, bo v naslednjih letih lahko pomembno vplivalo na dogajanja v Sloveniji, državi, ki bo zaradi posledic neizpeljane tranzicije in vse večje zadolženosti vse bolj odvisna od evropskih finančnih virov.

 

Celotno resolucijo lahko preberete na spletni strani www.sds.si.

 

Dragutin Mate,

poslanec SDS
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
22.02.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.