Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tudi v Evropi zaskrbljeni nad stanjem ......


SOSED SOSEDU

| |
07.12.2013      12:10
A A

Tudi v Evropi zaskrbljeni nad stanjem pravosodja v SlovenijiDeli:

Politična skupščina EPP (Evropske ljudske stranke) je 13. 11. 2013 soglasno sprejela Resolucijo o Sloveniji, v kateri izraža podporo SDS kot ključni politični sili v državi ter izraža pričakovanje, da bo sodni proces proti njenemu predsedniku Janezu Janši zaključen v obljubljenem 3-mesečnem roku in da se bo v pritožbenem postopku upoštevala temeljna človekova pravica do poštenega sojenja.

EPP v resoluciji izraža pričakovanje, da sodni proces ni namenjen izločitvi predsednika SDS iz politične konkurence, ter apelira na Svet Evrope, OVSE in druge pristojne evropske institucije, naj spremljajo nadaljnji potek procesa ter skrbijo za skladnost postopkov z vladavino prava in s splošnimi evropskimi sodnimi standardi.

Sam sem kot predsednik državnozborske Komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb opozoril tudi na dvomljivo ravnanje državnega tožilstva, ki je pred kratkim odredilo finančno preiskavo Janeza Janše. Sprašujem se namreč, zakaj tožilstvo do sedaj ni sprožilo takšnih postopkov proti ljudem, ki so v Sloveniji odtujili veliko premoženja, npr. tajkunom, zakaj se tega ni poslužilo v primeru Tošić, verjetno tudi ne v primeru Lovše, prav tako ne v primeru nekdanjega predsednika Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića, za katerega je tudi KPK ocenila, da za več kot 2 milijona evrov vredno premoženje ne more dokazati izvora. Takšno delovanje kaže na bolezensko stanje našega pravosodja.

Upamo, da bo imela sprejeta resolucija dolgoročno pozitivne posledice na normalizacijo razmer v Sloveniji, saj prihaja iz vrst najmočnejše politične sile v Evropi. EPP namreč vodi Evropski svet in Evropsko komisijo, njene članice pa večino vlad v Evropi, vključno z Nemčijo, motorjem evropskega gospodarstva. To evropsko okolje, ki SDS prepoznava kot ključno reformno politično silo v Sloveniji, bo v naslednjih letih lahko pomembno vplivalo na dogajanja v Sloveniji, državi, ki bo zaradi posledic neizpeljane tranzicije in vse večje zadolženosti vse bolj odvisna od evropskih finančnih virov.

 

Celotno resolucijo lahko preberete na spletni strani www.sds.si.

 

Dragutin Mate,

poslanec SDS
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.