Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.10.2016

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
7°C | 12°C
torek, 31.10.2016
6°C | 12°C
sreda, 01.11.2016
6°C | 9°C
četrtek, 02.11.2016
9°C | 14°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tatovi se bodo greli na drva


SOSED SOSEDU

| |
24.01.2013      12:40
A A

Tatovi se bodo greli na drvaDeli:

Čeprav se zima že počasi preveša v drugo polovico, bomo za kurjavo morali skrbeti še kar nekaj časa. Prava zima se je očitno šele začela in se bo po napovedih nekaterih vremenoslovcev morda zavlekla v zgodnjo pomlad. Glede na vremenske razmere, še posebno pa glede na gibanje cen surovin za ogrevanje se vse več gospodinjstev odloča za menjavo peči. Ob gibanju cen energentov se namreč iz meseca v mesec povečuje tudi cena kurilnega olja, zato je odločitev za ogrevanje na cenejše vire, ki pa so tudi ekološko precej bolj sprejemljivi (peleti, drva, ogrevanje na elektriko s toplotno črpalko), vse pogostejša in logična, predvsem za območja, ki so dobro pogozdena.

Tudi gospodinjstva na našem območju sledijo temu trendu. V okolici domov ali pa kar na gozdnih obronkih lahko pogosto opazimo dolge skladovnice drv, ki čakajo na lastnika. Toda včasih lastnika ne dočakajo, saj se najdejo tatovi, ki si drva preprosto prilastijo in jih odpeljejo na svoje domove. V okolici Horjula je bilo slišati o kar nekaj takšnih primerih. Nekateri so krajo prijavili policiji, drugi pa so se težave lotili po svoje – na lastno pest. In kdo je bil uspešnejši? Tisti drugi, ki so storilce v enem primeru celo ujeli na delu. Kako torej ukrepati v prihodnje, je stvar posameznika. Nekateri so se poslužili kar napisov oziroma groženj, ki pravijo: "Ti baraba, ki mi kradeš drva, če te –  ko te dobimo ..." Kaj sledi, si lahko vsak razlaga po svoje, tudi tatovi, ki jih tak napis gotovo nekoliko zmede.

 

Nadja Prosen Verbič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.