Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Sama izdelala diatonično harmoniko


SOSED SOSEDU

| |
07.05.2013      9:40
A A

Sama izdelala diatonično harmoniko


Bogdan Marolt, lastnik Zasebnega glasbenega centra Marolt, in Klemen Urbančič, mentor v Glasbeni šoli Marolt, sta marca izdelala lastno diatonično harmoniko.


Bogdan in Klemen z izdelanima harmonikama
Bogdan in Klemen z izdelanima harmonikama
Deli:

Da bi izdelal lastno harmoniko, si je Bogdan Marolt želel že kar nekaj časa. To željo je posredoval Klemnu, ki je takoj ustvaril osnutek, in delo se je začelo. Vse lesene dele harmonike je Klemen izdelal sam, nekatere mehanske dele in glasilke pa sta kupila pri priznanem izdelovalcu glasilk in jih v glasbilo vgradila. V harmoniki je vgrajen prvovrsten resonančni les, posebnost Bogdanove harmonike pa je tudi, da je popolnoma naravna, saj je les premazan le z oljem.

Klemnov izračun izdelave je pokazal, da je za izdelavo ene diatonične harmonike potrebnih več kot 150 delovnih ur, če je v procesu nekaj več harmonik, pa se čas izdelave ene nekoliko skrajša. Ker je Maroltova harmonika unikat, jo je Bogdan ustrezno označil s svojim imenom in priimkom, na Klemnovi pa je zapisano njegovo domače, hišno ime. Tako je v Horjulski dolini nastal nov model harmonike z imenom Harmonika Čuk. Klemen ima doma za vse stroje in naprave, potrebne za izdelavo. Da je v svoji branži že stari maček, pa je dokazal že pred letom, ko je izdelal svojo baskitaro. Posebna kombinacija lesa jo uvršča med odlične unikate.

V izdelavi so že nove harmonike, ki bodo last Glasbene šole Marolt in si jih bodo učenci lahko izposodili. Sicer pa bo Klemen zagotovo rad prisluhnil vašim željam in vam izdelal harmoniko za odrasle ali otroke, ki vam bo najbolj ustrezala. Zagotovo si boste harmonike lahko ogledali tudi ob prazniku Glasbene šole Marolt, 9. junija na Turistični kmetiji Pr' Hlipč na Samotorici nad Horjulom. V Horjulski dolini je zagotovo glasba doma, o tem ni dvoma.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.