Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Problematika onesnaževanja ekoloških otokov


SOSED SOSEDU, OBVESTILA

| |
18.06.2015      13:02
A A

Problematika onesnaževanja ekoloških otokovTakšne in podobne reči prepogosto pristanejo na neprimernem odlagališču.
Takšne in podobne reči prepogosto pristanejo na neprimernem odlagališču.
Deli:

Na območju Občine Horjul javno podjetje Snaga že vsa leta zbira in odvaža odpadke. Zadnja leta so usmerjeni predvsem v nadgradnjo sistema ravnanja s komunalnimi odpadki in vsakemu posameznemu gospodinjstvu nudijo prevzem praktično vseh vrst komunalnih odpadkov. Kljub temu pa tudi na območju Horjula še vedno prepogosto naletimo na pojav onesnaževanja ekoloških otokov. Težko je razumeti, da se lahko nekateri posamezniki in tudi pravni subjekti – samostojni podjetniki (keramičarji, slikopleskarji, montažerji, gradbeni podizvajalci in podobni) obnašajo tako brezbrižno in po nepotrebnem kazijo podobo, sicer zgledno urejenega, bivanjskega okolja. Takšno neodgovorno obnašanje obsojajo tudi na občini, ki je odgovorna za lepo urejene javne površine. Zato opominjajo, naj v vsak zabojnik odlagamo zgolj tisto, kar vanj sodi. Vsak zabojnik ima nalepko, na kateri je zabeleženo, kaj vse se lahko znajde v njem. To pa ne pomeni, da je prostor ob zabojnikih primeren za vse ostale odpadke, ki pogosto pristanejo na tleh. Druge odpadke je potrebno odpeljati v primerne zbirne centre oziroma urejena odlagališča. Vse informacije na to temo najdemo na spletni strani javnega podjetja Snaga. In ne pozabimo – zunanja podoba kraja je odraz krajanov, zato si prizadevajmo, da bo naš čist in urejen.

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017
Danes ni dogodkov.
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.