Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

jasno
Popoldne bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem do 6 stopinj C.
-7°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 13h
Do četrtka zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela v četrtek čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko dosegala hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pohod po Horjulski dolini


SOSED SOSEDU

| |
16.06.2016      8:42
A A

Pohod po Horjulski doliniDeli:

V nedeljo, 22. maja, smo se v Zaklancu podali na pohod po Horjulski dolini, ki ga je organiziral Peter Hribernik v okviru svoje maturitetne projektne naloge. Zbor za pohod je bil ob 14.00 v gasilskem domu v Zaklancu, kjer se je zbrala skupina petnajstih oseb. Peter nas je najprej popeljal do taborske cerkve svetega Urha, od tam naprej pa po gozdni poti na Koreno, najprej do cerkve svetega Mohorja in Fortunata nato pa še do kmetije odprtih vrat Pr' Janš, kjer smo naredili daljšo pavzo in si nabrali novih moči. Po počitku smo se podali naprej do Samotorice in od tam naprej do Vrzdenca, kjer smo si ogledali črno kuhinjo ter obrt izdelovanja diatoničnih harmonik v Mežnarjevi domačiji. Pred domačijo nas je lepo sprejel in po njej popeljal lastnik Janez Železnik. Po ogledu domačije smo se podali do župnijšča v Horjulu, kjer je bila zadnja postojanka. Pohod smo končali tam, kjer smo ga začeli, v gasilskem domu v Zaklancu, kjer smo se še malo družili in že načrtovali pohod za naslednje leto, saj smo bili vsi mnenja, da bi pohod moral postati tradicionalen.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.