Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.03.2017

pretežno jasno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. V severovzhodni Sloveniji bo povečini suho, drugod bodo proti poldnevu in zgodaj popoldne nastajale krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne se bo zjasnilo. Že zjutraj bo zapihal severovzhodni veter, na Primorskem pa dopoldne šibka do zmerna burja. Hladneje bo. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 17 stopinj C.
4°C | 13°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pica velikanka za Malo ulico


SOSED SOSEDU

| |
17.03.2016      12:43
A A

Pica velikanka za Malo ulico


Horjul, 12. marec – Znano je, da je Mala ulica v Horjulu prav posebna ulica, saj se na njej nemalokrat odvijajo zanimive stvari. Ti dogodki so plod izrednih zamisli njenih prebivalcev, ki pravijo, da niso le sosedje, pač pa predvsem dobri prijatelji, ki se znajo poveseliti in včasih tudi kakšno ušpičiti.


Deli:

Tokrat so jo spekli. Prav zares so spekli pico velikanko, ki je v dolžino merila 1,5 in v širino 2 metra. Ideja se je porodila na enem izmed večernih pogovorov, ko se je eden od sosedov pohvalil, da ima novo peč za segrevanje pleksi stekla. Sosedje, ki so bili takrat na kupu, so takoj prišli do zamisli, da bi jo lahko preizkusili prvi in v njej spekli pico. In kot jim je v navadi, je od ideje do realizacije prišlo nemudoma. Že naslednji dan je vsak prinesel določeno sestavino in zamesili so testo za pico, ki je tistikrat imela premer dober meter. Bila je izredno okusna. A zdelo se je, da bo ta za celo ulico, ki šteje okoli 60 ljudi, premajhna. Zato so se soglasno odločili, da spečejo večjo. Že naslednjo soboto so kupili material in naročili aluminijasto ploščo v velikosti 1,5 x 2 metra. Na njej so razvaljali testo in s skupnimi močmi dodali sestavine, tako da je pica že takrat izgledala mamljivo in dobro. Za pico so porabili 8 kilogramov moke, 10 zavitkov kvasa, nekaj vrčev vode, 6 litrov pelatov, gobe, razno zelenjavo in ker so imeli prste vmes predvsem moški, seveda nikakor niso skoparili s šunko in sirom. Sodeč po nasmejanih obrazih in žarečih očeh pripovedovalcev iz Male ulice je pica zares odlično uspela. "Bila je maksimalno dobra," prikimajo vsi. Ker je bila tako zelo velika, so se z njo lahko nasitili vsi prebivalcev Male ulice ter vsi mimoidoči, a je še vedno ni zmanjkalo. 

Pica velikanka iz Male ulice sicer ne dosega rekordnih mer iz Guinnessove knjige rekordov, znala pa bi pomesti z vsemi slovenskimi rekordi. A velikost tudi tokrat ni bila najpomembnejša, pomembnejša sta bila druženje in dobra volja; slednje na Mali ulici nikoli ne primanjkuje, saj kot pravijo sami: "Na naši Mali ulici nam ni nikoli dolgčas. Vedno se najde kak izgovor za slavje." In če boste kdaj zavili na Malo ulico, ne bodite presenečeni, če boste sosede našli pri delu – pri pripravi golaža, bograča, obare, pasulja, vampov, in to kar v 60-litrskem litoželeznem kotlu, ali pa bodo morda preprosto opravljali spomladansko čiščenje na enem izmed vrtov ali v garaži. Ni kaj, lepo bi bilo, če bi poznali več takšnih ulic, ki bi po vzoru Male ulice pod vprašaj postavljale stereotipe o slovenskih medsosedskih odnosih.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: Mala ulica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.