Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 19°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Nekaj besed o dogajanju v Centru starejših ......


SOSED SOSEDU

| |
20.06.2013      9:30
A A

Nekaj besed o dogajanju v Centru starejših Horjul


Na prvi res lep, sončen pomladni dan je uprava Centra starejših Horjul za nas organizirala izlet k Zbiljskemu jezeru.


Na izletu
Na izletu
Deli:

No, to je bil končni cilj; najprej smo se ustavili pri naših "sorodnikih" v Centru starejših Medvode. To je mogočna stavba – v nasprotju z našim centrom, zgrajena na ravnini in odmaknjena od naselja, zato pa ima čudovit, velik park, dostopen tudi oskrbovancem na vozičkih. Sprejela nas je gospa direktorica, na veliki terasi so nas pričakali oskrbovanci. Zaigrala je harmonika in skupaj z njimi smo zapeli. Ogledali smo si še notranje prostore, povprašali to in ono, primerjali, razmišljali … O ne, nismo se še poslovili. Povabljeni smo bili v jedilnico, kjer so nam postregli z odličnim kosilom, sokom in nazadnje še s kavico. Kava je bila znak za odhod. Prijazno smo se poslovili od oskrbovancev in osebja; naš drugi cilj je bilo jezero. Tam smo ves popoldan vsak po svoje uživali, eni na soncu, drugi v senci, v vodi pa labodi, ki so nas zabavali vse do odhoda "domov", v naš drugi dom v Horjulu.

Seveda pa to ni edina zabava, ki nam jo nudi naša uprava. Na izlet gremo samo enkrat na leto, sicer pa nas obiskujejo različne kulturne, predvsem pevske skupine. Prav pred kratkim nas je s svojim koncertom osrečila odlična skupina horjulskega mešanega pevskega zbora. Ne spominjam se več, koliko pevskih skupin iz bližnje in daljne okolice nas je letos že razveselilo. Upam, da jim je naš aplavz v vsaj majhno zadoščenje. Drugega jim žal ne moremo dati. Nismo pozabili niti na dramsko skupino niti na nastop domačih učiteljic s svojimi skladbami in poezijo. Posebno poglavje pa je horjulska mladina, naši najpogostejši osrečevalci. Šolarji s svojimi pesmimi, recitacijami, glasbenimi skupinami in solisti. Občudujemo vas, hvala vam, mladi! In hvala gospe mentorici Regini Zavec.

Pa še junački iz vrtca! Mi vsi se kar raznežimo, ko jih zagledamo. Tako so prisrčni, tako naravni in to je pri njih nekaj najlepšega. Najbolj pa so me presenetili letos osmega marca. Prišli so, čeprav je bilo vreme tako neprijazno, turobno. Oni so nam, ženskam v Centru prinesli sonček! Hvala otročkom, njihovim staršem, njihovim vzgojiteljicam in sploh HORJULCEM!

 

Oskrbovanka centra, Lucija Vojir
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017
Danes ni dogodkov.
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
26.03.2017 | Družabni dogodki
Pozdrav pomladi
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.