Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
7°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
6°C | 22°C
ponedeljek, 03.04.2017
6°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Jesenska ekskurzija horjulskih upokojencev


SOSED SOSEDU

| |
14.09.2016      14:00
A A

Jesenska ekskurzija horjulskih upokojencev


Lepa jesen je zagotovo najprimernejši čas za ekskurzijo in druženje starejše generacije. Horjulskim upokojencem je to v petek, 9. septembra, zagotovo uspelo. Predsednik društva g. Matko nas tudi tokrat ni razočaral s številnimi informacijami in znanjem. Že do Celja, kjer nas je pričakala prijetna vodička Urša, nas je informiral o vsem dogajanju, ki naj bi ga bili deležni tega dne.


Deli:

Naša prva postojanka je bila umetno Šmartinsko jezero v bližini Celja, katerega naloga je zadrževanje hudourniških voda, ki so nekoč poplavljale. Začetek naše poti se je začel na mokrišču, preko njega smo se sprehodili po pontonskem mostu, ki se je nevarno zibal, izvabljal iz nas posamezne vzklike in nelagodne občutke. Toda že čez nekaj trenutkov smo prispeli do čolnarne Muzelj, ki s svojo lepoto in pogledom na jezero zadovolji še tako zahtevnega obiskovalca. Po jutranji kavici in sprehodu ob jezeru smo nadaljevali pot do Vrtnarije Valner. Tu smo imeli kaj videti. Ta lepa vrtnarija z dvajsetimi zaposlenimi in ogromnim kompleksom z rožami ter povrtninami je očarala slehernega izmed nas. Kar nekoliko predolgo smo se tu zadržali, zato nas je čas že  priganjal, ko smo se odpravili do naslednje destinacije – Laško. Pot do Lisce ni bila prijazna. Ozka, strma in slabo vzdrževana cesta ni pustila dobrega vtisa. Prav tako tudi sam dom na Lisci ne, saj že močno kliče po obnovi. Zato pa je razgled na posavsko-zasavsko hribovje, Gorjance in Snežnik toliko bolj veličasten. Nekoliko nižje smo na kmetiji Močivnik v kraju Okroglice imeli kosilo. Gostišče je nadvse primerno za razne zaključene družbe, ki si želijo miru, naravne lepote ter izvrstne domače hrane in pijače. Siti, zadovoljni ter le rahlo utrujeni smo se vrnili domov. Zagotovo pa bi težko našli koga izmed udeležencev, ki bi ne pohvalil dobre organizacije, lepega vremena in prijateljskega vzdušja.

 

Olga Gabrovšek

Foto: Tone Čepon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
30.03.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.